A A+ A++

Na kwotę 460 została oszukana młoda mieszkanka powiatu ostrołęckiego, która na popularnym portalu z używaną odzieżą postanowiła nabyć torebkę.

Wczoraj do ostrołęckich policjantów zgłosiła się 19-letnia mieszkanka naszego powiatu, która powiadomiła o oszustwie podczas zakupów w „sieci”. Dodała, że na popularnym portalu z używaną odzieżą znalazła torebkę za kwotę 460 złotych, którą postanowiła kupić.

W tym celu przelała całą kwotę pieniędzy na wskazane przez osobę sprzedającą konto. Niestety niedługo po tym pokrzywdzona została zablokowana, a kontakt ze sprzedającą się urwał.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku policji w Czerwinie.

Jeśli chodzi o zakupy ,, w sieci”, to zawsze powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zwracajmy też uwagę, czy sklep podaje swój adres i numer telefonu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zadzwonić do takiego sklepu. Podczas tego rodzaju zakupów najbezpieczniejszą forma płatności będzie ,,za pobraniem”.  Znajdując, nawet znaną nam dobrze firmę sprawdźmy dokładnie jej dane, czy np. numer nip, czy numer konta na które mamy przelać gotówkę jest taki sam, jak na oficjalnej stronie danej firmy. Często oszuści podszywają się pod znane marki, czy witryny zmieniając jednak np. numer konta na które ma być przelana gotówka.  

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Ostrołęka: NOWY KOMENDANT KOMISARIATU POLICJI W MYSZYŃCU
Następny artykułУдар по Краматорску: что известно