A A+ A++

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków na naszym terenie pojawiły się gęste mgły, przez które widoczność jest znacznie ograniczona. Apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że w takich warunkach prędkość dopuszczalna przepisami nie zawsze będzie prędkością bezpieczną. Zwracajmy także uwagę na pieszych, którzy będą mniej widoczni.

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Gęsta mgła, która pojawiła się na drogach naszego miasta i powiatu, w znacznym stopniu ogranicza widoczność.

W takich przypadkach powinniśmy wzmóc naszą czujność i dostosować prędkość do warunków panujących się na drodze. Podczas mgły nie do końca należy się sugerować ograniczeniami podanymi przez znaki, powinniśmy jechać znacznie wolniej.

 W gęstej mgle szczególnie niebezpiecznym manewrem jest wyprzedzanie, ponieważ przy słabej widoczności nie będziemy całkowicie pewni, czy z naprzeciwka nie nadjeżdża jakiś pojazd.

Szczególną uwagę należy zwrócić także na pieszych, gdyż w takich warunkach są jeszcze bardziej niewidoczni. Piesi natomiast powinni wykazać się większą rozwagą i świadomością, że podczas tak złych warunków są jeszcze bardziej niewidoczni i nawet w obszarze zabudowanym korzystać z elementów odblaskowych, które w decydujący sposób decydują o naszym bezpieczeństwie.

kom. Tomasz Żerański

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Ostrołęka: Zderzenie czołowe dwóch pojazdów
Następny artykułPolicja Otwock: Internetowy oszust w rękach policji – był też poszukiwany listem gończym