A A+ A++

W związku z przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych, policjanci prowadzą spotkania z seniorami, aby ostrzec ich przed tego typu zagrożeniem. Najczęstszymi metodami działań oszustów są metody „na wnuczka i policjanta”. A wszystko po to, aby starsi mieszkańcy naszego miasta i powiatu byli bezpieczni. Prosimy rodzin seniorów, aby nie przestawali ich ostrzegać przed oszustami. Nawet krótka rozmowa podczas np. niedzielnego obiadu może spowodować, że nasza babcia, czy dziadek nie pozwolą się oszukać.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów ostrołęccy policjanci podejmują działania mające na celu dotarcie do jak największej grupy seniorów, aby ostrzec ich przed działaniem oszustów. Oprócz artykułów medialnych, nagrań radiowych, ulotek, plakatów i listów intencyjnych do poszczególnych Parafii funkcjonariusze prowadzą również bezpośrednie spotkania z mieszkańcami.

Ostatnie tego typu spotkania miały miejsce  na terenie gminy Baranowo, Kadzidło i Łyse. W ich trakcie policjanci omówili seniorom najczęstsze metody jakimi posługują się sprawcy ze szczególnym uwzględnieniem metody „na wnuczka” i „na policjanta”.

Ponadto policjanci krok po kroku wskazali seniorom właściwy sposób postępowania w przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy.  Przypomnieli także osobom starszym, aby nie mówili obcym osobom ile mają pieniędzy, kosztowności i gdzie dokładnie mieszkają. Dodali również, że prawdziwi policjanci nigdy nie mówią o prowadzonych przez siebie akcjach, ani też nie proszą o przekazanie pieniędzy, bądź danych do konta bankowego. Jeżeli to robią to znak, że mamy do czynienia z oszustami i jak najszybciej powinniśmy powiadomić prawdziwych policjantów, wcześniej dokładnie rozłączając poprzednie połączenie.

Na koniec mundurowi przekazali uczestnikom spotkania informację na jakie zagrożenia mogą seniorzy być narażeni, kiedy wpuszczą do swojego domu, bądź mieszkania obce osoby.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Suwałki: Kursy online dla uczniów klas ósmych i maturzystów
Następny artykułPolicja Ostrołęka: Pijacki rajd mieszkańca Ostrołęki zakończony na hondzie