A A+ A++

Już prawie 5800 zgłoszeń zostało naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo, m.in. w miejscu swojego zamieszkania. Dziękujemy mieszkańcom za otrzymane zgłoszenia i zachęcamy do korzystania z aplikacji. Każde napływające od Państwa zgłoszenie jest przez nas sprawdzane. Razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa dobrze znają mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego  i chętnie korzystają z tego interaktywnego narzędzia. Od początku powstania “mapy” za pośrednictwem KMZB wpłynęło  5767 zgłoszeń, 3305 z nich zostało potwierdzonych.

Tylko w roku ubiegłym przyjęto za pośrednictwem KMZB 1059 zgłoszeń, 687 to zgłoszenia potwierdzone.

W roku 2022 najwięcej zgłoszeń dotyczyło: przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejsca niedozwolonych, niewłaściwej infrastruktury drogowej, grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, a także dzikich wysypisk śmieci.

Za każde to zgłoszenie serdecznie Państwu dziękujemy.  Część ze wskazanych przez internautów zagrożeń była również zbieżna z informacjami, którymi dysponowali dzielnicowi w swoich rejonach oraz policjanci ruchu drogowego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców  na drogach naszego powiatu.

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, a dzielnicowi tworząc plany działań priorytetowych eliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych.

Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Aplikacja jest także bezpłatna i może działań w trybie offline. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Ostrołęka: Mieszkajmy tak, aby swoim zachowaniem nie zakłócać spokoju innym – stanowcza reakcja ostrołęckich policjantów
Następny artykułPolicja Ostrołęka: W internecie chciał kupić glebogryzarki – został oszukany