A A+ A++

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca szkolnego autobusu. Mężczyzna przyjechał rano przed jedną ze szkół na terenie Ostrołęki, będąc pod wpływem promili. W takim stanie chciał zawieźć młodzież na wycieczkę do Warszawy. Jednak to nie wszystkie nieprawidłowości ujawnione podczas policyjnej kontroli.

Dziś rano mundurowi z ostrołęckiej drogówki zostali wezwani do kontroli autokaru, którym uczniowie jednej z ostrołęckich szkół średnich mieli jechać na wycieczkę do Warszawy. Policjanci w takich przypadkach za każdym razem sprawdzają, m.in. wymagane dokumenty i pozwolenia, trzeźwość kierowcy, a także stan techniczny autokaru.

Niestety wyniki dzisiejszej kontroli okazały się druzgocące. Przeprowadzenie badania trzeźwości kierowcy 59-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu, alkomat wykazał w jego organizmie blisko pół promila. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Jednak to nie wszystko, dalsza kontrola wykazała, że autobus nie posiada aktualnego przeglądu technicznego oraz jest niesprawny technicznie. Naprawy wymagało oświetlenie zewnętrzne pojazdu.

Autokar został wyeliminowany z ruchu. Natomiast dzieci pojechały na wycieczkę po podstawieniu kolejnego, tym razem sprawnego autokaru.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla policjantów priorytetem. W związku z rozpoczynającymi się niebawem feriami, a co za tym idzie okresu wzmożonych wyjazdów szkolnych, policjanci przeprowadzają szereg akcji prewencyjnych mających na celu zapewnienie maximum bezpieczeństwa ich uczestnikom. Jedną z takich akcji są kontrole autokarów przewożących uczestników wycieczek. W działania jak co roku zaangażowali się funkcjonariusze ruchu drogowego. Zachęcamy opiekunów, przede wszystkim do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru, jego stanu technicznego i wyposażenia jak też do sprawdzenia stanu trzeźwości i wymaganych dokumentów przez kierowcę.

Pod linkiem znajduje się wykaz miejsc kontrolu autobusów w czasie trwania tegorocznych ferii: WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW – FERIE 2023

Autor: kom. Tomasz Żerański

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Ostrołęka: Wręczenie nagród laureatom policyjnego konkurs dla najmłodszych “Nie palę i nie piję bo tylko raz żyję”
Następny artykułRemont zatoki autobusowej dobiegł końca. Pasażerowie powinni czekać na autobus w stałej lokalizacji