A A+ A++

Policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu zatrzymali 57 – latka, który jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej rodziny oraz kierowanie wobec nich gróźb karalnych. Mężczyzna miał poniżać, wyzywać i niepokoić swoich domowników. Groził podpaleniem i utrudniał korzystanie ze wspólnych pomieszczeń. Na wniosek Prokuratury, Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Przestępstwa tego zatrzymany miał dopuścić się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu do 7,5 roku więzienia.

26 marca policjanci z Opola zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 57-latek wobec członków swojej rodziny. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna znęcał się nad rodziną od kilku miesięcy, pomimo wyroku pozbawienia wolności jaki został wobec niego orzeczony w tej samej sprawie. Jeszcze tego samego dnia sprawca przemocy domowej został zatrzymany i trafił do policyjnych aresztów.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu popełnienia przestępstwa. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad najbliższymi oraz kierowanie wobec nich gróźb karalnych. Sprawa została objęta nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opolu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna będąc w stanie trzeźwości a także pod wpływem alkoholu, poniżał żonę i córkę, wyzywał je, obrażał. Utrudniał korzystanie z części wspólnych domu oraz niszczył przedmioty należące do bliskich. Kilka miesięcy temu miał przywłaszczyć klucze do samochodu uniemożliwiając rodzinie korzystanie z pojazdu. Do tego miał grozić podpaleniem domu.

Prokuratura podtrzymując wniosek Policji o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania, skierowała go do Sądu, który zastosował wobec mężczyzny najsurowszy ze środków zapobiegawczych jakim jest areszt na 3 miesiące. Mieszkaniec powiatu opolskiego przestępstwa miał dopuścić się w warunkach recydywy, dlatego musi się liczyć z karą do 7,5 roku więzienia.

Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego środowiska dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom odpowiednie instytucje.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Opole: Konkurs pn. ,,Bezpieczne formy spędzania czasu wolnego” rozstrzygnięty!
Następny artykułUS imposes new sanctions against Iran's ballistic missile program