A A+ A++

Jak co roku wolontariusze mogą liczyć na pomoc dąbrowskich policjantów. Funkcjonariusze przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa w czasie kwestowania.

W poprzednim tygodniu przed weekendem w Szkole Podstawowej numer 10 w Dąbrowie Górniczej sierż. szt. Kamil Graczyk przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego kwestowania i czynnego udziału w corocznej zbiórce charytatywnej. Aby nie doszło do nieprzyjemnych sytuacji, młodzi ludzie wysłuchali porad, jak nie stać się ofiarą przestępstwa oraz przypomnieli sobie kilka zasad bezpieczeństwa w poruszaniu się po drogach naszego miasta. W spotkaniu z policjantem udział wzięły dzieci i młodzież, wśród których byli również wolontariusze tegorocznego WOŚP. Mundurowy zwrócił szczególną uwagę na informowanie służb w każdym przypadku podejrzenia, że ktoś może być fałszywym wolontariuszem. Mundurowy przypomniał o kilku zasadach bezpieczeństwa podczas kwestowania. Między innymi o dokonywaniu zbiórek w miejscach, gdzie jest duże skupisko ludzi i są to miejsca dobrze oświetlone.

Przypomnijmy!!!
Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator, który powinien być widoczny podczas zbierania datków. Na identyfikatorze znajdują się: imię, nazwisko i zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki oraz hologram potwierdzający jego oryginalność. Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Rady dla wolontariuszy:

1. Zadbaj o swoją wygodę! Kwestujesz na świeżym powietrzu, więc pamiętaj o ciepłym ubiorze.
2. Pamiętaj o bezpieczeństwie! Chodź zawsze w towarzystwie innego wolontariusza i omijaj miejsca, które mogą zagrażać Twojemu bezpieczeństwu. Nie prowadź zbiórek w miejscach słabo uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które uznawane są za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej i koniecznie musi być w niej osoba pełnoletnia.
3. Pamiętaj o identyfikatorze, który upoważnia Cię do kwestowania.
4. Zadbaj o kontakt! Weź ze sobą telefon komórkowy, dzięki któremu będziesz mógł komunikować się ze sztabem, a w sytuacji zagrożenia z Policją.
5. Nie dyskutuj z niezainteresowanymi! Jeśli ktoś nie chce wrzucić pieniędzy do puszki – nie nalegaj!
6. Pilnuj swojej puszki! Pod żadnym pozorem nie przekazuj swojej puszki obcej osobie. Nawet najsympatyczniejsi ludzie mogą okazać się złodziejami!
7. W sytuacji podejrzenia zaistnienia niebezpieczeństwa nie wahaj się wezwać pomocy Policji!

Wszystkim wolontariuszom życzono przychylności przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHitowy transfer z Serie A do Ligue 1. “Król strzałów z dystansu”
Następny artykułHistoryczny moment! Start rakiety kosmicznej z Europy Zach.