A A+ A++

W ramach kolejnej edycji raportu “Polaków portfel własny – wyjątkowe lato”, Polacy zostali zapytani, jak oceniają pomysł stworzenia specjalnego bonu turystycznego w wysokości 1000 zł (tzw. 1000 plus). Wsparcie miałoby być przeznaczone przez beneficjentów na wydatki związane z wakacyjnym wyjazdem, co wsparłoby rodzimą branżę turystyczną, która znacznie ucierpiała w związku z pandemią koronawirusa – czytamy.

Blisko jedna trzecia badanych uznała to za bardzo dobry, a kolejne 34 proc. za dobry pomysł. Tylko jedna piąta respondentów wypowiedziała się na jego temat negatywnie – wynika z badania.

Zdecydowanie bardziej entuzjastyczne do pomysłu wsparcia branży turystycznej nastawione są kobiety, które udzieliły 74,8 proc. pozytywnych odpowiedzi, niż mężczyźni – z wynikiem 56,6 proc. Mężczyźni też w większym odsetku zadeklarowali, że jest to pomysł zdecydowanie zły (17,4 proc. odpowiedzi) – czytamy.

Polacy dobrze przyjmują tego typu formę wsparcia. Aż dwie trzecie z nich pozytywnie ocenia pomysł, choć pewnie ich motywacje są różne – ocenił dyrektor departamentu marketingu i reklamy SCB Dariusz Józefiak. Wskazał, że dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, którzy otrzymają bon, to ewidentna korzyść. Beneficjentami tego rozwiązania będzie też, pośrednio i bezpośrednio, bardzo duże grono przedsiębiorców powiązanych z branżą turystyczną, którzy mocno ucierpieli na ostatnich ograniczeniach.

Wiceminister zdrowia: W tym roku wakacje nie tylko w Polsce; decyzje w połowie czerwca
Wiceminister zdrowia: W tym roku wakacje nie tylko w Polsce; decyzje w połowie czerwca

Zobacz również

Z badania wynika, że trzy główne obszary wydatków, na które Polacy przeznaczyliby pieniądze z bonu turystycznego, to sfinansowanie noclegów – 55,9 proc. odpowiedzi, posiłków w czasie wyjazdu – 31,8 proc. wskazań oraz transportu na wakacje – 26,7 proc. Wysoko (23,1 proc.) znalazły się także wydatki na dodatkowe atrakcje na miejscu.

Jak widać, większość pieniędzy z bonu turystycznego zostałaby w miejscu, gdzie Polacy spędziliby wakacje, co z pewnością byłoby istotnym wsparciem dla branży turystycznej. Ale ważne są także deklaracje o wydatkach nie tylko bezpośrednio w hotelu, a także w samej miejscowości pobytu – wskazał Józefiak.

Dodał, że oprócz wyżywienia, które nie musi być kupowane przecież wyłącznie w hotelu czy pensjonacie, część wydatków trafiłaby do innych lokalnych atrakcji, jak np. muzea, 15 proc. wskazań. Co ciekawe, zaledwie 5 proc. badanych zadeklarowało, że pieniądze wydałoby na kupienie rzeczy na wyjazd, jak ubrań czy artykułów biwakowych – zauważył.

Ekspert wskazał, że to czy oraz w jakim kształcie bon turystyczny powstanie, nie jest jeszcze przesądzone. Badanie pokazuje jednak, że Polakom podoba się ten pomysł, a ich deklaracje mogą wskazywać, ż … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAmbasada USA rozpoczęła miesiąc LGBT
Następny artykułNarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w tenisie ziemnym w lipcu w Bytomiu!