Piotr Matuszewski, Szymon Walków, Matthew Christopher Romios i Mikelis Libietis – rywalizował w czwartek na kortach ziemnych w Karlsruhe o miejsce w półfinale gry podwójnej zawodów ATP Challenger Tour. Niestety, tylko jednej z polskich par udało się awansować.

Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios w zaledwie 50 minut pokonali Hernana Casanovę i Juana Pablo Ficovicha wynikiem 6:1, 6:4. Argentyńczycy nie stanowili dla nich większego problemu, przegrywając aż pięć gemów z rzędu w pierwszym secie.
W drugiej odsłonie pojedynku nasza polsko-australijska para zdołała zdobyć kluczowego breaka, który zadecydował o ich bezproblemowym awansie do półfinału.

Natomiast Szymon Walków wraz z łotewskim partnerem Mikelisem Libietisem przegrali z Neilem Oberleitnerem i Timem Sandkaulenem wynikiem 3:6, 7:6(5), 9-11. Wyrównane spotkanie zakończyło się super tie-breakiem, w którym polsko-łotewska para nie potrafiła utrzymać wysokiego prowadzenia.

Wyniki

Piotr Matuszewski / Matthew Christopher Romios (Australia) – Hernan Casanova (Argentyna, Alt) / Juan Pablo Ficovich (Argentyna, Alt) 6:1, 6:4

Neil Oberleitner (Austria) / Tim Sandkaulen (Niemcy) – Szymon Walków / Mikelis Libietis (Łotwa) 3:6, 7:6(5), 11-9