A A+ A++

Od początku epidemii w Rosji zmarło 489 medyków zakażonych koronawirusem – poinformowała w czwartek szefowa urzędu kontroli służby zdrowia (Roszdrawnadzor) Anna Samojłowa. Ministerstwo zdrowia pod koniec maja informowało o śmierci 101 medyków.

– Niestety, według stanu na dzień dzisiejszy zmarło łącznie ponad 7,5 tys. osób, a 489 osób z nich to pracownicy medyczni – powiedziała Anna Samojłowa podczas konferencji prasowej odbywającej się online.

Po raz pierwszy dane statystyczne wyszczególniające medyków zmarłych podczas epidemii ministerstwo zdrowia opublikowało 26 maja. W rejestrze tym znajdowały się wówczas liczba 101 osób. Niezależny portal Mediazona, opierając się na danych zbieranych przez lekarzy, szacował w maju, że w Rosji zmarło na Covid-19 co najmniej 186 pracowników medycznych.

Dane, które zbierają lekarze, to nazwiska ich kolegów zmarłych podczas epidemii, niekoniecznie z powodu zakażenia. Wykaz ten powstaje jako lista pamięci i jest dostępny w internecie. Obecnie są w nim 444 nazwiska.

Jak w ostatnich miesiącach oceniały media w Rosji, najbardziej narażonymi osobami wśród pracowników medycznych są pielęgniarki.

W Petersburgu, drugiej co do wielkości metropolii Rosji, władze miasta potwierdziły w maju, że co szósty zakażony koronawirusem to pracownik medyczny. Ministerstwo zdrowia Rosji informowało w maju o około 400 ogniskach infekcji w szpitalach.

pj/belsat.eu wg PAP

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułKolejny wypadek przy pracy. Mężczyzna został zabrany przez śmigłowiec LPR.
Następny artykuł„Herbatka dla Seniorów” w Domu Sąsiedzkim