A A+ A++

Ferie to czas, kiedy wzrok wielu Polaków kieruje się w stronę zimowej stolicy Polski. Chętnie wyjeżdżamy w góry, zajadamy się wędzonymi serkami i szusujemy po stokach narciarskich. Jednak turyści coraz częściej narzekają na horrendalne ceny. W ostatnich dniach w sieci pojawiła się informacja o kwocie, jaką trzeba zapłacić za skorzystanie z jednej z zakopiańskich toalet. Chcesz udać się za potrzebą? Musisz przygotować 10 zł. Teraz okazuje się, że równie astronomiczne ceny obowiązują w taksówkach. 

Zobacz wideo
Zakopane upada. Szokujące ceny, stragan na straganie

Pokazał paragon z taksówki. Cena szokuje

Czytelnik “Tygodnika Podhalańskiego” podzielił się zdjęciem paragonu za kurs, który odbył 22 stycznia w Zakopanem. Za przejechanie 2,2 kilometra taksówkarz zażyczył sobie… 63 zł. Chociaż przejazdy w niedzielę są wyższe niż dni powszednie, to inni kierowcy przyznają, że kwota ta wciąż była zdecydowanie za wysoka. 

Zakopane. “Toaleta grozy” na Krupówkach. Firma zabrała głos i zapowiada podwyżkę

To po prostu niezrzeszona taksówka. Taki kurs zamówiony przez któreś z działających w Zakopanem firm taksówkarskich kosztowałby 26 zł. Nic więc dziwnego, że niektórzy narzekają na ceny taksówek pod Giewontem

– tłumaczył pracownik jednej z firm w Zakopanem w rozmowie z “Tygodnikiem Podhalańskim”.

Inny kierowca przyznał, że podobny kurs w niedzielę kosztowałby u niego maksymalnie 24 zł. Na kwotę składa się opłata początkowa w wysokości 8 zł i 6 zł za każdy kilometr. Mężczyzna zachęca do korzystania z oferty zrzeszonych taksówek, w których ceny są o wiele niższe. 

Tiktokerka pokazała pokój w Zakopanem za 1600 zł.Pochwaliła się pokojem w Zakopanem. Internauci: “Ceny jak w Szwajcarii”

Horrendalne ceny z Zakopanem 

Internauci zaczęli dzielić się podobnymi historiami na Facebooku. Niektórzy zdradzili, że za krótszy kurs musieli zapłacić jeszcze więcej. Inni przyznali, że ceny w Zakopanem są zbyt wysokie w porównaniu z innymi polskimi miastami. 

22.12.2022 r. za trasę z dworca PKS do Pensjonatu Szarotka mieszczącego się przy (apartamentach – przyp. red.) Małe Żywczańskie przejazd taksówką za 1,7 km i 7 min przejazdu kosztował jeszcze wyższą kwotę, bo aż 80 zł

– pisała pani Danuta. 

Ceny taksówek w Zakopanem są skandaliczne! W Warszawie czy Trójmieście za taki sam dystans płaci się 70 proc. mniej, to jest chore

– czytamy w komentarzach. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLotnisko Chopina zaczyna badać próbki ścieków z samolotów z Chin. Jak to się odbywa?
Następny artykułTrener Conora McGregora: Mogę postawić na to swój dom