A A+ A++

Piłkarze Pogoni przez cztery dni trenowali na zgrupowaniu w wielkopolskiej Opalenicy. W piątek powrócili do Szczecina i tutaj będą się przygotowywać do wznowienia rozgrywek Ekstraklasy.

Szczecinianie jako jedni z pierwszych mają wznowić rozgrywki. Już w piątek 29 maja podejmą KGHM Zagłębie Lubin. Z obozu “Portowców” dochodzą głosy o planach zaatakowania miejsca na podium, choc obecnie Pogoń zajmuje pozycję szóstą.

– To był dobry czas. Dobrze było go spędzić razem. Mogliśmy robić ćwiczenia, takie, których nie dało się wykonywać w czasie kwarantanny – przyznał po powrocie do Szczecina pomocnik Tomas Podstawski.

To on był jednym z trzech, którzy najdłużej, po świętach, musieli przebywać w odosobnieniu. Nim Pogoń wyjechała do Opalenicy kwarantanna wszystkich graczy się zakończyła.

– Na obozie trenowaliśmy dwa razy dziennie. Niektórzy odbywali treningi indywidualne. Była też możliwość wspólnych spotkań i rozmów o taktyce. Oczywiście wszystko przy zachowaniu ustalonych zasad i restrykcji związanych z bezpieczeństwem – tłumaczył Robert Kolendowicz, jeden z asystentów trenera Kosty Runjaica.

W Opalenicy szkoleniowcy mieli do dyspozycji 30-osobową kadrę. Po powrocie do Szczecina zespół przez tydzień będzie się przygotowywał do pierwszego meczu po przerwie związanej z koronawirusem. Rywalem Pogoni będzie Zagłębie Lubin, a spotkanie odbędzie się na przebudowywanym stadionie im. Floriana Krygiera.

W ubiegłym tygodniu na obiekcie została “przesunięta” o kilka metrów płyta boiska, by dostosować jej położenie do nowej architektury obiektu. – Został krótki czas przygotowań, ale czuję, że drużyna jest silna. Wydaje mi się, że to wystarczy, by pokazać naszą siłę – zapewnił Podstawski.

pż/ pp/

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykuł300 dzieci wróci do szkół, 400 gimnazjalistów przyjdzie na konsultacje
Następny artykułGry w pudełkach – najciekawsze oferty na weekend 22-24 maja