Zaczęło się od dobrej gry gospodarzy. Burza, która chciała zaprezentować się jak najlepiej w swoim debiucie w okręgówce stworzyła dwie dobre sytuacje. Najpierw silny strzał z woleja z około 14 metrów dobrze odbił Sebastian Bralewski, a później od straty bramki uchronił MKS zwichrowany celownik zawodnika gospodarzy. Pogoniarze w pierwszych minutach grali dość nerwowo i zanotowali kilka prostych strat. W miarę upływu czasu, zaczęli jednak przejmować kontrolę nad widowiskiem. W 25. minucie po wrzutce w pole karne Kotwa najpierw wygrał walkę o pozycję, z kryjącym go Słomskim, który jednak pierwszy zagrał piłkę. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że ta wpadła „za kołnierz” Marcelowi Wenclowi i kilkudziesięciu sympatyków MKS-u zebranych w Pasikurowicach wydało okrzyk radości.

Burza próbowała odpowiedzieć, ale w bramce pewnie spisywał się debiutujący w Pogoni Bralewski. W 39. minucie Adam Ciszewski wywalczył piłkę w środku pola wygrywając powietrzny pojedynek z rosłym zawodnikiem Godzieszowej, futbolówka trafiła do Hałapacza, który pokazał swoją boiskową inteligencję zagrywając crossowe podanie na skrzydło do Kargi. Ten precyzyjnie dośrodkował na głowę Kotwy, który z najbliższej odległości nie dał szans bramkarzowi i było już 2:0. 4 minuty później piłkę na 22 metrze miał Filip Szczypkowski, popatrzył jak ustawiony jest golkiper Burzy i przymierzył po długim rogu!

Słaby początek 2. połowy

W przerwie na trybunach było słychać opinie, że mecz w zasadzie jest rozstrzygnięty. Nic bardziej mylnego. Pierwsze pięć minut w wykonaniu MKS-u po przerwie należałoby wymazać z pamięci. Najpierw Pogoń nie wykorzystała znakomitej okazji do zdobycia czwartego gola, a kilkanaście sekund później Bralewski musiał wyciągnąć piłkę z siatki, po strzale Kapcra Belicy. Zawodnik Burzy otrzymał dokładne prostopadłe podanie z głębi pola. Minutę później było już tylko 3:2. Po wznowieniu ze środka i zbyt lekkim podaniu notujemy łatwą stratę, piłkę przejmuje Belica i drugi raz pokonuje Bralewskiego wykorzystując sytuacje sam na sam.

W szeregach Pogoni zaczęło robić się nerwowo, trener Jurasik zareagował zmianą wpuszczając Natana Świerczyńskiego, który w duecie z Hałapaczem uspokoił grę w środkowej strefie boiska. W 66. minucie w polu karnym wycięty zostaje ten drugi, a drugiego gola w meczu – tym razem z rzutu karnego – zdobywa Filip Szczypkowski. Pogoń odzyskała kontrolę czego efektem były jeszcze dwa trafienia. Najpierw hat-tricka kompletuje Szczypkowski ponownie uderzając zza pola karnego, a kilka minut przed końcem swojego drugiego gola strzałem z woleja lewą nogą zdobywa Kotwa. Warto dodać, że w seniorskim zespole zadebiutował 17-letni Jakub Terpis, a kolejne minuty w seniorskim zespole zanotował również jego rówieśnik Dawid Drosiński!

Wygrana daje Pogoni 2. miejsce po pierwszej kolejce za plecami Baryczy Sułów, która wygrała z Zachodem Sobótka 6:0. Dobrze zaprezentował się nasz kolejny rywal czyli Orzeł Pawłowice, który pokonał 5:2 Parasol. Niespodzianka za to w Kobierzycach gdzie GKS w derbowym meczu zatrzymał WKS Wierzbice (0:0) uznawanego przed startem ligi za murowanego kandydata do awansu. Na mecz z Orłem zapraszamy na Brzozową 8 sierpnia o godz. 17.

BURZA GODZIESZOWA 2:6(0:3) POGOŃ OLEŚNICA

BURZA: Wencel – Ratajczak, Urbaniak, Zimkowski, Belica, Słomski, Maziarz(68′ Makówka), Fitowski(80′ Urbaniak), Błach, Czarnecki, Kotwicki

POGOŃ: Bralewski – Strójwąs, Siódmiak, Łada, A. Ciszewski(85′ Terpis), Hałapacz, Jasiński(59′ Świerczyński), Szczypkowski(83′ Terpis), Karga(68′ Balcerzak), Korcik(80′ Drosiński), Kotwa

Bramki: Kacper Belica 48′, 49′ – Mateusz Słomski 25′(sam.), Piotr Kotwa 39′, 86′, Filip Szczypkowski 43′,67′(k.),79′

Żółta kartka: Piotr Kotwa 49′

Sędziował: Damian Nowak, oraz Jakub Szymczak i Agnieszka Damasiewicz. Widzów: ok. 250

źródło: Pogoń Oleśnica

Artykuł Pogoń Oleśnica zainaugurowała sezon na szóstkę z minusem pochodzi z serwisu olesnicainfo.pl.