Absolwentka ZSOMS Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham. To jedno z najważniejszych wydarzeń 2018 roku.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedstawiamy drugą część podsumowania 2018 roku w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły:

Marzec:

• absolwentka ZSOMS Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Świata w Birmingham
  • podczas Międzynarodowego Turnieju w zapasach w stylu klasycznym w węgierskim Dorog złoto wywalczyli Kamil Czarnecki, Krzysztof Steffan i Tomasz Wawrzyńczyk, brązowe medale zdobyli Piotr Stolarczyk, Miłosz Kuźnia i Kamil Zakrzewski
  • pływacy z XLVII Memoriału im. Jana Opletala w Olomuncu przywieźli 12 medali: Radosław Łapot (złoto, srebro, brąz), Magdalena Modrzejewska (złoto, 2 razy srebro), Dorian Bachlaj (srebro), Victoria Kocjan (srebro, 2 razy brąz), Marta Iżycka (srebro i brąz);
  • w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Hodoninie w Czechach wywalczono 6 medali: złoto: Piotr Stolarczyk, Kamil Czarnecki, Tomasz Wawrzyńczyk, srebro: Filip Petrończak, brąz: Miłosz Kuźnia, Mateusz Szewczuk;
  • zapaśnicy wygrali prestiżową klasyfikację drużynową podczas rozgrywanego w Warszawie I Pucharu Polski kadetów w zapasach w stylu klasycznym. W rywalizacji indywidualnej złoto zdobyli: Kamil Czarnecki, Kamil Zakrzewski, Krzysztof Steffan oraz Tomasz Wawrzyńczyk. Srebrny medal zdobył Miłosz Kuźnia, a brązowe Piotr Stolarczyk i Krzysztof Prasek;
  • w zawodach o Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet i Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich Juniorek uczennice wywalczyły 4 medale: Weronika Szewczyk i Natalia Duksa brąz, Julia Łukasiak srebro, a Sylwia Martyka złoto;
  • w Mistrzostwach Polski Juniorów zapaśnicy zdobyli 4 medale: Mateusz Szewczuk (złoto), Filip Petrończak i Jakub Majdański (srebro), a Gracjan Głogiewicz (brąz). Tytuł mistrzowski zdobył nasz absolwent, Piotr Duk;
  • w Mistrzostwach Śląska Kadetów w zapasach w stylu klasycznym w klasyfikacji drużynowej zapaśnicy Unii zajęli I miejsce. Złote medale wywalczyli: Maciej Szuła, Kamil Kapciak, Jakub Otulak, Krzysztof Prasek oraz Kamil Kremer. Srebrne medale zdobyli Maciej Krupa, Jerzy Podurgiel, Mateusz Iwanowski, Dawid Mkrtchyan i Kacper Pogorzelski, brąz zdobył Igor Skiba;
  • reprezentacja ZSOMS zajęła I miejsce w biegu „Tropem Wilczym” w Żorach. Drużynę tworzyli: Jakub Radecki, Szymon Bielecki, Radosław Topa oraz Dawid Buba;
  • koszykarki wygrały finały miejskie w składzie: Katarzyna Bugajska, Hanna Zenevich, Emilia Miąsik, Małgorzata Fiołka, Anna Kazimierczak, Emilia Szymczycha, Oliwia Kulak, Alicja Gołąbek, Justyna Gamrotek, Weronika Maksymowicz oraz Agata Grela;
  • Jakub Glomba zajął III miejsce w XVIII Międzyszkolnym Konkursie o Puchar Dyrektora SP 1 pt. „Lubię Matematykę”;
  • Agnieszka Woźniak zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moja Walentynka”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

Kwiecień:

• gimnazjaliści na Mistrzostwach Szkół Sportowych w pływaniu zajęli w klasyfikacji generalnej II miejsce w Polsce, zdobywając 14 medali (5 złotych, 6 srebrnych, 3 brązowe) wywalczyli ponadto drugą lokatę w klasyfikacji medalowej: Magdalena Modrzejewska (2 razy złoto), Julia Bura (srebro), Jakub Wituszyński (złoto i srebro), Jarosław Lesik (złoto i brąz), Miłosz Mencel (2 razy srebro), Mateusz Zając (2 razy srebro), Dawid Bubak (brąz), sztafeta 4×100 m: Jakub Wituszyński, Dawid Bubak, Miłosz Mencel, Jarosław Lesik (złoto) i sztafeta 4×100 m: Maja Wygnał, Magdalena Modrzejewska, Marta Kasprowicz, Katarzyna Zarembik (brąz);
  • Szymon Kiełkowski i Oskar Pielczyk zdobyli I miejsce w międzyszkolnym konkursie „Polsko – Niemieckie Łamigłówki Językowe” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Raciborzu.

Maj:

• ośmioro uczniów ZSOMS reprezentowało nasz kraj na Mistrzostwach Europy Kadetów w zapasach w Skopje. Na piątych pozycjach uplasowali się Sylwia Martyka, Tomasz Wawrzyńczyk i Krzysztof Steffan. VII miejsce zajął Miłosz Kuźnia;
  • w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym „Lidice Sokol Cup” w Kladnie koło Pragi uczniowie wywalczyli 3 medale: Mateusz Iwanowski i Maciej Krupa złoto, a Igor Skiba srebro;
  • Patryk Grzegorzewicz, wygrywając w biegu na 400 m, w Mitingu Lekkoatletycznym „Testujemy Śląski”, wypełnił minimum PZLA na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych;
  • Dorian Bachlaj wywalczył brązowy medal na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu;
  • w finale wojewódzkim igrzysk młodzieży szkolnej w lekkiej atletyce zespół chłopców zajął II miejsce. W skład drużyny weszli: Patryk Grzegorzewicz, Tomasz Zalewski, Tobiasz Brożek, Krzysztof Szymkiewicz, Jakub Świerczek, Rafał Żyła, Hugo Kieś-Wiśniewski, Damian Kuc, Filip Buch, Mikołaj Płaczek, Damian Mecner.

Czerwiec:

• Szymon Dziuba został srebrnym medalistą Mistrzostw Polski w 10-boju lekkoatletycznym U 20;
  • dwa srebrne medale wywalczyły Weronika Szewczyk i Natalia Duksa na Mistrzostwach Polski juniorek do lat 20 w zapasach kobiet;
  • VI miejsce wywalczyli pływacy w odbytej w Lublinie finałowej II rundzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego. Medale wywalczyli: Dorian Bachlaj (2 razy złoto i brąz), Beata Maruszczyk (srebro i brąz), Krzysztof Jung (srebro), Magdalena Modrzejewska (brąz);
  • 7 medali wywalczyli uczniowie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach (Mistrzostwach Polski Kadetów): Julia Basińska (brąz), Krzysztof Steffan, Krzysztof Prasek i Tomasz Wawrzyńczyk (złoto), Kamil Czarnecki (srebro), Piotr Stolarczyk i Kamil Zakrzewski (brąz);
  • 5 medali wywalczyli lekkoatleci na Mistrzostwach Śląska Młodzików w Gliwicach. Srebro: Tomasz Zalewski i sztafeta męska w składzie Tomasz Zalewski, Jakub Świerczek, Krzysztof Szymkiewicz i Tobiasz Brożek, brąz: Justyna Gamrotek, Zofia Wysoczańska i sztafeta damska w składzie Justyna Kuźmińska, Justyna Gamrotek, Zofia Wysoczańska, Nikola Bęś i Kamila Janczar;
  • Kacper Banaś zajął I miejsce w IV Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin w kumite.

Lipiec:

• Tomasz Wawrzyńczyk został brązowym medalistą Mistrzostw Świata Kadetów w zapasach w stylu klasycznym;
  • Patryk Grzegorzewicz został brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce U18 w sztafecie szwedzkiej;
  • Mateusz Szewczuk został Mistrzem Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym, brązowe medale wywalczyli absolwenci ZSOMS Dawid Ersetic i Mateusz Wolny;
  • Paweł Smoliński zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat w pływaniu;
  • 10 medali zdobyli pływacy na Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim: Dawid Bubak (złoto i 2 razy srebro), Magdalena Modrzejewska (2 razy srebro i brąz), sztafeta 4×100 Magdalena Modrzejewska, Julia Bura, Anna Karczmarzyk, Katarzyna Zarembik (złoto), sztafeta 4×100 Mateusz Zając, Dawid Bubak, Jakub Wituszyński, Miłosz Mencel (srebro), sztafeta 4×200 Mateusz Zając, Dawid Bubak, Miłosz Mencel, Jarosław Lesik (srebro), sztafeta 4×100 Jarosław Lesik, Dawid Bubak, Jakub Wituszyński, Miłosz Mencel (srebro);
  • 2 medale wywalczyli lekkoatleci w Chorzowie na 24. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – PZLA Mistrzostwach Polski U 18: Julia Ziembicka zdobyła srebro, a Patryk Grzegorzewicz brąz.