A A+ A++

W dniu 8 grudnia w sali konferencyjnej POPPPiDM w Oławie odbyło się podsumowanie trzech konkursów: XVIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego, konkursu „I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii” pod hasłem „Każdy ma swoje bariery, ograniczenia – jak Ty pokonujesz swoje?” organizowanego w ramach XVIII Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji oraz konkursu „Złap stery do swojej kariery” organizowanego w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny, koordynowany przez doradcę metodycznego Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Oławie Panią Blandynę Rosół – Niemirowską jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu oławskiego. W finale konkursu wzięło udział 13 uczniów, którzy podjęli wyzwanie sprawdzenia swoich umiejętności zapisu tekstu zgodnego z zasadami ortografii i interpunkcji.

Spośród wszystkich uczestników najlepsi w ortografii okazali się następujący uczniowie:

 • I miejsce – Krzysztof Karaś, uczeń Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie,
 • II miejsce – Kinga Diug , uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie
 • III miejsce – Natalia Gallus, uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie
 • Wyróżnienie przyznano Patrycji Grabczak z Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie.

Powiatowy Ośrodek Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie zaprosił również dzieci, uczniów, rodziców, opiekunów i nauczycieli do udziału w XVIII edycji obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Pieczę nad organizacją i przebiegiem przedsięwzięcia oraz konkursu sprawowała koordynator ETŚD Pani Halina Pawińska – wicedyrektor POPPPiDM w Oławie.

W dniach 8.10.2022 – 30.11.2022 roku organizatorzy ETŚD zaprosili uczniów kl. V-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Konkursie Powiatowym pt. „I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii” pod hasłem „Przełamujemy bariery”. Tematyka konkursu brzmiała: „Każdy ma swoje bariery, ograniczenia – jak Ty pokonujesz swoje?” W bieżącym roku szkolnym – wzorem z ostatnich dwóch lat – konkurs miał również formę literacką. Regulamin konkursu przewidywał wykazanie się przez uczestników znajomością reguł poprawnego pisania i stosowania ich w praktyce, stwarzał możliwość wyrażania ekspresji twórczej inspirowanej własnymi doświadczeniami związanymi w pokonywaniu problemów w nauce czytania, pisania, w nauce matematyki.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu to:

 • I miejsce – Jacek Bobek, uczeń Szkoły Podstawowej w Bystrzycy
 • II miejsce – Kornel Kiczaty, uczeń Szkoły Podstawowej w Bystrzycy, Weronika Jakubowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Bystrzycy, Kacper Lange, uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Oławie
 • III miejsce – Gabriela Łyskawa, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Oławie, Hanna Surma, uczennica Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie
 • Wyróżnienie otrzymała: Martyna Ciosek z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie.

Kolejny konkurs rozstrzygnięty w POPPPiDM w Oławie odbył się w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pt. „Złap stery do swojej kariery”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez pedagogów i doradców zawodowych Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Oławie: Panią Jolantę Szuszkiewicz, Panią Annę Popardę – Amrogowicz oraz Panią Danutę Troskę. Konkurs „Złap stery do swojej kariery” miał na celu zachęcenie uczniów szkół podstawowych z klas IV-VIII do refleksji na temat planowania ścieżki edukacyjno-zawodowej oraz kierowania karierą zawodową. Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentacji drogi zawodowej wybranej przez siebie osoby, która w ocenie ucznia osiągnęła sukces zawodowy i przedstawienie jej w formie nagranego wywiadu lub prezentacji multimedialnej. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną kreatywnością prezentując kariery zarówno osób bliskich jak i popularnych, znanych i sławnych. Uczniowie w ciekawy i przemyślany sposób zaprezentowali ścieżki zawodowe swoich bohaterów, podkreślając ich zaangażowanie, aktywność oraz konsekwencję w realizowaniu celów zawodowych.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów szkół podstawowych, wśród których nagrodzono i wyróżniono następujące osoby:

 • I miejsce – Maria Wolny ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach, Przemysław Ring ze Szkoły Podstawowej w Osieku.
 • II miejsce – Kacper Szostek ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie, Natalia Błażków ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy.
 • III miejsce – Antonina Kukiełka ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy, Alicja Szaruga z Gminnej szkoły Podstawowej w Oławie, Mateusz Maszkowski ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Oławie.
 • Wyróżnienia otrzymał: Vladyslaw Babenko – uczeń Zespołu Palcówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Oławie, Szymon Sucharski – uczeń Szkoły Podstawowej w Chwalibożycach, Emilia Niżałkowska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Oławie.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! Dziękujemy uczniom za aktywny udział w konkursach, a nauczycielom i opiekunom za zaangażowanie i zachęcenie dzieci i młodzieży do włączenia się w inicjatywy zaproponowane przez POPPPiDM w Oławie.

Dziękujemy również Staroście Oławskiemu Panu Zdzisławowi Brezdeniowi za objęcie Honorowym Patronatem konkursów organizowanych przez naszą placówkę.

Danuta Troska – dyrektor POPPPiDM w Oławie

Uczestnicy konkursu siedzą na sali.

Organizatorka konkursu ortograficznego Blandyna Rosół-Niemirowska.

Wręczanie nagród zwycięzcom.

Laureaci konkursu ortograficznego - stoją w rzędzie.

Laureaci konkursu ortograficznego - stoją w rzędzie.

Wręczanie nagród zwycięzcom.

Wręczanie nagród zwycięzcom.

Zwycięzcy konkursu stoją w rzędzie.

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLewandowski: Jeśli ktoś doszukuje się w moich słowach sugestii, to jest w błędzie
Następny artykułStar Wars Jedi: Ocalały zapowiedziane. Gra zadebiutuje na początku przyszłego roku