Grek był wielkim faworytem tego ćwierćfinałowego pojedynku i nie zawiódł oczekiwań. Wygrał z Lehečką w trzech setach 6:3, 7:6 (7-2), 6:4.

Tym samym Tsitsipas po raz czwarty awansował do półfinału Australian Open. Poprzednio było to w: 2019, 2021 i 2022 roku.

Tenis. Stefanos Tsitsipas grał w finale Rolanda Garrosa

Rywalem Tsitsipasa w półfinale Australian Open będzie Rosjanin Karen Chaczanow.

Dla Lehečki występ w Melbourne był najlepszym w karierze. Do tej pory w turniejach wielkoszlemowych zawsze odpadał w pierwszej rundzie – tak było we wszystkich czterech w ubiegłym roku.

We wtorek 21-letniemu Czechowi zabrakło detali, aby dłużej powalczyć z rywalem. W pierwszym i trzecim secie o zwycięstwie Greka zdecydowało po jednym przełamaniu, a w drugim 24-latek okazał się lepszy dopiero w tie-breaku.