A A+ A++

W czwartek 21 października br. zarząd Creotech Instruments zwołał Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy (na 18 listopada br.), w trakcie którego ma ważyć się dalszy los zamiaru ubiegania się spółki o dopuszczenie jej akcji do notowań na głównym parkiecie GPW. Uczestnicy WZA zdecydują w głosowaniu o podjęciu uchwały dot. wprowadzenia akcji zwykłych na okaziciela serii A, B, C, D, E, F, G oraz H spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

“Sukces naszego debiutu na NewConnect to dowód zaufania i wiary w model biznesowy oraz plany strategiczne Creotech Instruments” – skomentował niedawne wejście Creotech Instruments na parkiet technologiczny warszawskiej giełdy prezes tej firmy, Grzegorz Brona. “Chcemy iść o krok dalej i zrealizować nasze wieloletnie plany znalezienia się w gronie spółek notowanych na głównym rynku warszawskiej giełdy – to pozwoli nam jeszcze bardziej zwiększyć wiarygodność, przejrzystość działalności i otworzy dostęp do kolejnych grup inwestorów” – podkreślił. Dalej prezes Brona nadmienił, że zarząd Creotech Instruments spodziewa się debiutu na rynku GPW w 2022 roku. “[W tym konkretnym roku] chcemy zrealizować szereg operacyjnych działań, poprzedzających realizację projektów w latach 2023-24” – wskazał prezes Brona.

Zakończyliśmy nasze analizy wskazujące na spodziewany termin realizacji misji EagleEye na orbicie okołoziemskiej i zakładamy, że będzie to 2023 rok. Celem tej misji jest przetestowanie rozwiązania technologicznego HyperSat, dostarczenie wysokorozdzielczych zdjęć Ziemi, a także testy modułu napędowego, dzięki któremu satelita EagleEye sprowadzony zostanie na bardzo niską orbitę okołoziemską. To pozwoli nam oferować konkurencyjne rozwiązanie mikrosatelitarne na rynku światowym.

System EagleEye ma być pierwszym satelitą, opartym na opracowywanej od 2017 roku uniwersalnej platformie mikrosatelitarnej HyperSat. Umożliwi ona budowanie satelitów obserwacyjnych, telekomunikacyjnych i naukowych o masach od 10 do 60 kilogramów, które będą stosunkowo tanie, ale w pełni profesjonalne. Za realizację projektu EagleEye odpowiadają trzy podmioty polskiego sektora kosmicznego – Creotech Instruments S.A. (lider przedsięwzięcia), Scanway Sp. z o.o. oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN, które w 2020 roku uzyskały dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Budżet programu EagleEye wynosi około 40 milionów PLN.

Według planów spółki z Piaseczna, w 2024 roku na orbitę trafią kolejne trzy mniejsze jednostki o masie około 10 kg wykorzystujące również technologię HyperSat. Są one przygotowywane wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną w ramach programu PIAST. 

W lipcu br. Creotech Instruments, Łukasiewicz-Instytut Lotnictwa, a także Centrum Badań Kosmicznych PAN, Wojskowa Akademia Techniczna oraz spółka PCO S.A. podpisały porozumienie o współpracy przy dalszym rozwoju technologii. Jak zapewniają przedstawiciele Creotech, sam EagleEye jest projektowany w taki sposób, aby mógł współdziałać z satelitami PIAST i w ten sposób zapewnić szerokie spektrum zdolności obserwacyjnych. Aktualnie trwa również opracowywanie założeń dla misji naukowej UVSAT, w ramach której wykorzystany zostanie standard HyperSat.

Źródło: Creotech Instruments


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZawiadomienie o XXXVI sesji Rady Miasta Żagań
Następny artykułBRZESZCZE. W parku miejskim powstanie nowy skatepark