W pierwszej partii drużyna z Bielska-Białej trzymała punktowy kontakt z gospodarzami do stanu 10:9. Później jastrzębianie szybko zbudowali wyraźną przewagę (13:9, 21:14); mieli przewagę w ataku i w polu serwisowym i lepiej przyjmowali. W końcówce kontrolowali sytuację, a seta sprytną kiwką zamknął Rafał Szymura (25:17).

Siatkarze BBTS w drugiej odsłonie nadal próbowali nawiązać wyrównaną walkę. Tym razem trzymali się jeszcze do stanu 15:14, ale później nastąpił szybki odjazd skutecznych w ataku gospodarzy. Jastrzębianie znów zapewnili sobie spokojną końcówkę, a wynik tej części meczu na 25:19 ustalił atakiem ze środka Moustapha M’Baye.

Set numer trzy to dobre otwarcie jastrzębian (7:3), którzy w dalszej części seta utrzymywali przewagę, mimo ambitnej gry gości (11:6, 16:11). Pewnie zmierzali po zwycięstwo, które stało się faktem po błędzie rywali w ostatniej akcji meczu (25:19).

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel – BBTS:

Najwięcej punktów: Tomasz Fornal (14), Rafał Szymura (13), Jan Hadrava (10), Moustapha M’Baye (8) – Jastrzębski Węgiel; Daulton Sinoski (8) – BBTS. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, lepiej też punktowali zagrywką (6–1); sporo błędów po obu stronach (24–23). MVP: Jakub Popiwczak.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonując ostatnią drużynę w tabeli, przerwali serię trzech porażek w PlusLidze – 1:3 z Indykpolem AZS, 2:3 z LUK i 2:3 z Aluron CMC Wartą. Wskoczyli na drugie miejsce w tabeli i do prowadzącej Asseco Resovii tracą cztery punkty.

Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Jakub Macyra, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Moustapha M’Baye, Jan Hadrava, Rafał Szymura – Jakub Popiwczak (libero). Trener: Marcelo Mendez.
BBTS: Radosław Gil, Konrad Formela, Dawid Woch, Daulton Sinoski, Konstantin Cupkovic, Mateusz Zawalski – Dominik Teklak (libero) oraz Bartosz Fijałek (libero), Jakub Urbanowicz, Radosław Puczkowski. Trener: Sergiej Kapelus.

Wyniki meczów 20. kolejki PlusLigi:

2023-01-13: GKS Katowice – LUK Lublin 0:3 (18:25, 22:25, 21:25)
2023-01-14: Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:20, 25:20, 30:28)
2023-01-14: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Barkom-Każany Lwów 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)
2023-01-15: Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 25:21, 25:13)
2023-01-15: Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 1:3 (25:18, 23:25, 17:25, 35:37)
2023-01-15: Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)
2023-01-16: Cuprum Lubin – Projekt Warszawa (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-16: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PSG Stal Nysa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).