Siatkarze z Lublina lepiej rozpoczęli to spotkanie (1:4). Jastrzębianie szybko odrobili straty, gra na pewien czas się wyrównała, ale od stanu 14:14 inicjatywę przejęli goście. Byli skuteczniejsi w ataku, a ich solidna gra wystarczyła na chaotycznych w tym secie rywali. Po dwóch skutecznych atakach Wojciecha Włodarczyka odskoczyli (14:18), a w końcówce kontrolowali sytuację. Wynik na 19:25 ustaliła zepsuta zagrywka jastrzębian.

W drugiej odsłonie Jastrzębski Węgiel znów miał problemy. Przegrywał 7:10, ale losy seta odwróciły indywidualne umiejętności Stephena Boyera. Francuz w krótkim czasie zdobył trzy punkty atakiem, trzy kolejne dołożył bezpośrednio z zagrywki i gospodarze prowadzili 15:11. Nie oddali tej przewagi do końca seta, choć w samej końcówce rywale złapali kontakt. W ostatniej akcji seta skutecznie zaatakował Rafał Szymura (25:23), który dał w tym secie dobrą zmianę.

Set numer trzy to udany początek LUK (6:10). Goście nie zwalniali tempa i w środkowej części seta mieli nawet pięć oczek zaliczki (10:15). Jastrzębianie ruszyli do ograbiania strat i dopięli swego (17:17). Rozpoczęła się zacięta walka punkt za punkt. Trevor Clevenot skutecznym atakiem wywalczył piłkę setową dla gospodarzy (24:23), ale odpowiedź Włodarczyka oznaczała grę na przewagi. Wojnę nerwów wygrali gospodarze, a o ich zwycięstwie przesądził błąd rywali (30:28).

Czwarta odsłona toczyła się przy minimalnej przewadze lublinian (3:5, 10:12). Później przyjezdni odskoczyli nawet na cztery oczka – po punktowym bloku było 14:18. Jastrzębianie szybko złapali kontakt (17:18), nie cieszyli się nim jednak długo. Decydujące fragmenty przebiegły po myśli siatkarzy LUK, którzy przy stanie 20:24 mieli piłkę setową. Gospodarze obronili się w dwóch akcjach, ale Jakub Wachnik zamknął seta, atakując skutecznie mimo potrójnego bloku rywali (22:25).

Spotkanie rozstrzygnął więc tie-break. Po ataku Boyera gospodarze mieli dwa oczka zaliczki przy zmianie stron (8:6), a po niej punkt blokiem dołożył Dawid Dryja. Kolejne akcje padły jednak łupem lubinian i było 9:12. Skuteczne ataki Tomasza Fornala pozwoliły jastrzębianom złapać kontakt (12:13). Później oglądaliśmy dwie zepsute zagrywki i decydującą akcję, w której skutecznie zaatakował Jeffrey Jendryk (13:15).

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel – LUK:

Najwięcej punktów: Stephen Boyer (22), Trevor Clevenot (20), Rafał Szymura (15), Dawid Dryja (15) – Jastrzębski Węgiel; Szymon Romać (22), Nicolas Szerszeń (19), Wojciech Włodarczyk (14), Damian Hudzik (10) – LUK. MVP: Szymon Romać (19/35 = 54% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

Jastrzębski Węgiel obecny sezon PlusLigi rozpoczął od serii jedenastu wygranych meczów. Od 26 listopada rozpoczął się jednak słabszy okres – drużyna poniosła pięć porażek w siedmiu meczach. Jastrzębianie przegrali z Cuprum Lubin (1:3), PGE Skrą Bełchatów (2:3), Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2:3), Indykpolem AZS Olsztyn (1:3) i teraz z LUK (2:3); w tym okresie w lidze ograli jedynie Cerrad Enea Czarnych Radom (3:0) i GKS Katowice (3:0).

Jastrzębski Węgiel – LUK Lublin 2:3 (19:25, 25:23, 30:28, 22:25, 13:15)

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Dawid Dryja, Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Jakub Macyra, Benjamin Toniutti – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jan Hadrava, Eemi Tervaportti, Rafał Szymura, Kamil Dębski. Trener: Marcelo Mendez.
LUK: Wojciech Włodarczyk, Damian Hudzik, Szymon Romać, Nicolas Szerszeń, Jeffrey Jendryk, Marcin Komenda – Dustin Watten (libero) oraz Szymon Gregorowicz (libero) oraz Cristiano Torelli Mello Tavares, Mateusz Malinowski, Konrad Stajer, Jakub Wachnik. Trener: Dariusz Daszkiewicz.

Wyniki meczów 18. kolejki PlusLigi:

2022-12-28: Barkom-Każany Lwów – Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 21:25, 24:26)
2022-12-28: Cerrad Enea Czarni Radom – BBTS Bielsko-Biała 2:3 (22:25, 17:25, 25:22, 25:22, 13:15)
2022-12-29: Jastrzębski Węgiel – LUK Lublin 2:3 (19:25, 25:23, 30:28, 22:25, 13:15)
2022-12-30: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron CMC Warta Zawiercie (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-12-30: PGE Skra Bełchatów – PSG Stal Nysa (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-03: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia Rzeszów (wtorek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-01-17: GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn
2023-03-08: Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk.