A A+ A++

Data dodania: 2021-05-12 (08:51)
Komentarz do rynku złotego DM BOŚ

Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi nieco mocniejszego dolara, bez wyraźnego wpływu na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5414 PLN za euro, 3,7448 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1338 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2858 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,8% w przypadku obligacji 10-letnich (wzrost o blisko 10 pbs).

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach cechowały się lekkim podbicie nerwowości. Spadki na giełdach spowodowały wzrost awersji do ryzyka i zwyżki tzw. „indeksów strachu”. Ponownie powodów należy upatrywać w zachowaniu amerykańskiego sektora technologicznego, gdzie kapitał wydaje się iż jest rotowany w kierunku bardziej tradycyjnych branż. W tle obserwowaliśmy podbicie wyceny USD co rzutowało na część walut EM. PLN oraz koszyk CEE pozostają jednak relatywnie stabilne. Zwraca uwagę wzrost rentowności polskiego długu, po danych dot. inflacji w regionie. Lokalnie brak było wyczekiwanej decyzji SN dot. kredytów w CHF, a sam termin przesunięty został o kolejny miesiąc (30 dni na odpowiedź wskazanych instytucji). Z drugiej strony wydaje się, iż kwestia kredytów w CHF w mniejszym stopniu ciąży już na PLN czy krajowym sektorze bankowym.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. NBP przeprowadzi skup długu w ramach krajowego „QE”. Uwaga rynków skupia się dziś na wystąpieniach przedstawicieli Fed oraz odczycie inflacji w USA.

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy ciążenie EUR/PLN na południe. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się jednak pozostanie w ramach konsolidacji.

Źródło: Konrad Ryczko, Analityk DM BOŚ SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułFestiwal w Karlowych Warach odbędzie się w sierpniu; program poznamy pod koniec czerwca
Następny artykułKoronawirus. Najmniej zakażeń w Polsce, w dwóch powiatach “zero”