A A+ A++

Play podkreśla, że światłowód dla domu dostępny jest nie tylko w dużych miastach, ale i w wielu małych miejscowościach. Operator będzie korzystał do tego celu z sieci światłowodowej udostępnianej przez Fiberhost. Współpraca obejmie wszystkie otwarte sieci firmy budowane w ramach inwestycji własnych oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Klienci mogą wybrać jedno z dwu rozwiązań: umowę na 24 miesiące lub na czas nieokreślony. Pierwsza opcja pozwala na połączenie z rabatami za korzystanie z abonamentu głosowego Play czy telewizji Play Now TV, natomiast druga ma być rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie brak konieczności podpisywania umów terminowych.

Usługa oferowana jest w trzech wariantach prędkości: 300 Mb/s od 25 zł miesięcznie plus 25 zł opłaty za utrzymanie łącza; 600 Mb/s od 35 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza oraz 1 Gb/s w cenie od 50 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza.

Play oferuje do tego także nowoczesne routery, między innymi Huawei K562 oraz Tatung WAP7630. Obsługują one Wi-Fi 6, dzięki czemu pozwalają na podłączenie nawet 64 urządzeń jednocześnie, poprawiają wydajność i stabilność łącza. Umożliwiają także korzystanie z Wi-Fi w dwóch zakresach: 2,4 GHz oraz 5 GHz.

W pierwszej połowie br. P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, zanotował 3,636 mld zł przychodów sprzedażowych, 1,7 mld zł zysku EBITDAaL i 5,3 mld zł zysku netto. Zysk netto wynika głównie ze sfinalizowania przez telekom w kwietniu br. sprzedaży za 6,7 mld zł swojej infrastruktury pasywnej firmie On Tower Poland, w której 60 proc. udziałów ma Cellnex Telecom, a 40 proc. Grupa iliad.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKool Things przygotowuje loterię Sprite
Następny artykułJuż 18 października odbędzie się konferencja Apple. Firma prawdopodobnie zaprezentuje nowego MacBooka Pro