A A+ A++

W komunikacie giełdowym Platige Image podano, że wynagrodzenie przysługujące jej w ramach umowy to ok. 21 proc. skonsolidowanych wpływów sprzedażowych w ub.r., które wyniosły 91,15 mln zł.

Dodano, że łączna wartość zamówień otrzymanych od Activision Publishing w ramach umowy ramowej zawartej na początku marca br. ma wartość 41 proc. przychodów sprzedażowych grupy Platige Image w ub.r., czyli 37,4 mln zł.

Activision Publishing to wydawca gier wideo należący do amerykańskiego giganta tej branży Activision Blizzard, który w dorobku ma takie tytuły jak „World of Warcraft” czy „Call of Duty”.

W połowie kwietnia Platige Image sprzedało 240 tys. nowych akcji pięciu inwestorom instytucjonalnym. Zapowiedziało, że pozyskanie 6 mln zł przeznaczy na projekty gamingowe. W maju firma podpisała term sheet ze studiem Juggler Games dotyczący produkcji gry komputerowej, a w nią zainwestować 1 mln zł i udzielić 3 mln zł pożyczki.

Ponadto Platige Image oraz producent i wydawca gier Movie Games założyły spółkę Image Games (objęły po 50 proc. udziałów), która ma wyprodukować kilka gier klasy AA o tematyce gangsterskiej. w tym tygodniu Image Games poinformowało, że w ramach prywatnej emisji akcji pozyskało środki na realizację pierwszej gry o roboczym tytule Rookie. Współproducentem gry będzie studio developerskie Anshar Studios z Katowic.

W drugim  kwartale br. grupa Platige Image zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 23 proc. do 26,36 mln zł i spadek zysku netto z 2,09 do 1,16 mln zł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTom Fussell na czele BBC Studios
Następny artykułLubella zaprasza do przyrządzania makaronu “Tak, jak lubisz”