A A+ A++

Zdaniem Daniela Obajtka działania PKN Orlen znacząco wykraczają poza sektor naftowy, co wymaga nadania koncernowi nowej nazwy. Zmiany mogą nastąpić jeszcze w tym roku.

fot. depositphotos.com

Nazwa Polski Koncern Naftowy, która funkcjonuje od wielu lat, niebawem może doczekać się zmiany. Powodem jest zwiększenie skali działalności spółki m.in. w wyniku oficjalnego połączenia Orlenu z Grupą LOTOS, Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG) oraz Grupą Energa pod koniec 2022 roku.

Jak twierdzi prezes koncernu, obecna nazwa powinna zostać zaktualizowana, ponieważ nie przystaje do rzeczywistości. Jego zdaniem PKN Orlen, który nie skupia się już tylko na sektorze naftowym, wymaga „nowej, silnej nazwy” i jak dodaje, ma ona odzwierciedlać „nowoczesną i multienergetyczną firmę”.

– Analizujemy możliwość zmiany nazwy spółki, bo słowo „naftowy” powinniśmy urealnić – tłumaczył prezes PKN Orlen w rozmowie z serwisem ISBnews.

Jak będzie brzmiało rozwinięcie zmienionego skrótu w nazwie koncernu? Firma na razie nie zdradza szczegółów, jednak wśród propozycji pojawił się wariant wykorzystujący określenie „multienergetyczny”.

Ostateczna decyzja na temat nowej nazwy jeszcze nie została podjęta, ale jak przewiduje koncern, może to nastąpić w 2023 roku, po uzyskaniu zgody walnego zgromadzenia spółki.

Wraz z zapowiedziami wprowadzenia zmian w nazwie koncernu, rodzą się pytania na temat rebrandingu Orlenu. Zdaniem Daniela Obajtka, modyfikacje nie dotkną brandu Orlen, „który posiada konkretną, znaczącą wartość marketingową”. Tym samym logo marki, które pojawia się nierzadko m.in. na strojach polskich piłkarzy i skoczków narciarskich, pozostanie bez zmian.

W 2023 roku logotyp ORLEN będzie eksponowany również podczas Formuły 1. To efekt podpisanej niedawno umowy z włoskim zespołem Scuderia AlphaTauri, którego Orlen został partnerem głównym.

PS. PKN Orlen przedłużył współpracę z PZPN

Koncern przez blisko 4 lata będzie sponsorem generalnym polskiej piłki nożnej, 11 reprezentacji narodowych oraz Sponsorem Tytularnym m.in. Ekstraligi kobiet, Pucharu Polski kobiet i ePucharu Polski.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOdwołano spotkanie z autorem książki “Maxima culpa. Jan Paweł II wiedział”. “Ze względów bezpieczeństwa”
Następny artykułRuszył proces nożownika, który atakował przechodniów