A A+ A++

Według opisanego przez „Politykę” sprawozdania złożonego do Krajowego Biura Wyborczego w ub.r. Prawo i Sprawiedliwość przekazało Fundacji Lux Veritatis 442 tys. zł w dwunastu wpłatach po 36,9 tys. zł. Nie opisano, czy były to darowizny czy zapłata za usługi.

Kilka lat temu PiS w odpowiedzi na pytanie Krajowego Biura Wyborczego poinformował, że płaci Fundacji Lux Veritatis za transmisje w TV Trwam z miesięcznic smoleńskich. W 2019 roku partia przekazała fundacji 515 tys. zł, a w 2018 roku – 147 tys. zł.

W 2019 roku Fundacja Lux Veritatis zanotowała spadek przychodów o 5,2 proc. do 45,53 mln zł i zysku netto z 3,33 do 1,3 mln zł. Wpływy z darowizn spadły o 10 proc., z Telewizji Trwam zwiększyły się o 2 proc., a ze sprzedaży książek i płyt wzrosły prawie czterokrotnie.

PiS w sierpniu ub.r. przelał 86 tys. zł spółce Forum wydającej „Gazetę Polską Codziennie”, zaznaczono, że to zapłata za ogłoszenia prasowe. Według danych ZKDP w styczniu br. średnie rozpowszechnianie płatne razem „GPC” wynosiło 10 579 egz., po spadku rok do roku o 16,96 proc.

W 2019 roku spółka Forum osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 8,3 proc. do 16,06 mln zł, a przy spadku kosztów operacyjnych o 9,2 proc. jej wynik netto poszedł w górę z 1,4 mln zł straty do 913,1 tys. zł zysku. Większość udziałów Forum należy do spółki Srebrna kontrolowanej przez działaczy PiS.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl – tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

25 mln zł na kampanię Andrzeja Dudy

W ub.r. Prawo i Sprawiedliwość przekazało 25 mln zł komitetowi wyborczemu Andrzeja Dudy. Łączny budżet kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, według sprawozdania złożonego w Państwowej Komisji Wyborczej, wyniósł 28,6 mln zł.

4,59 mln zł z dotacji budżetowej PiS wydał w ub.r. na wynagrodzenia pracowników. 1,65 mln zł poszło na ochronę prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego (zajmuje się tym Grom Group), a 409 tys. zł na wynajem biur: siedziby głównej przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie i oddziałów regionalnych.

PiS w ub.r. otrzymał 22,26 mln zł subwencji z budżetu państwa, a także zwrot 37,17 mln zł kosztów kampanii wyborczych z 2019 roku do europarlamentu i polskiego parlamentu. Ponadto partia uzyskała 4,33 mln zł z wpłat swoich członków.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoniec edukacji domowej we Francji?
Następny artykułNASK konsultuje prace badawczo-rozwojowe w sprawie danych RPD w jednoźródłowym badaniu mediów