A A+ A++

Liczba wyświetleń: 61

Jarosław Kaczyński, lider partii rządzącej, z zadowoleniem przyjął niemiecką ofertę baterii rakiet Patriot dla Polski, ale dodał, że baterie te znajdą lepsze zastosowanie na zachodniej Ukrainie.

Niemiecki rząd zaoferował Polsce system Patriot, aby pomóc jej zabezpieczyć przestrzeń powietrzną po tym, jak zabłąkany ukraiński pocisk rozbił się w pobliżu polskiej wsi Przewodów blisko granicy z Ukrainą, zabijając dwie osoby.

Jarosław Kaczyński powiedział, że „dla bezpieczeństwa Polski najlepiej byłoby, gdyby Niemcy przekazali ten sprzęt Ukraińcom, przeszkolili ukraińskie załogi, z zastrzeżeniem, że baterie miałyby być rozlokowane na zachodzie Ukrainy”.

Kaczyński przekonywał, że nowoczesny system obrony powietrznej z Niemiec, w przeciwieństwie do używanych przez Ukrainę systemów przeciwlotniczych z czasów radzieckich, byłby skuteczniejszy w strącaniu rosyjskich rakiet. „Z drugiej strony uchroniłoby to nas przed tego rodzaju wydarzeniami, jak to, które miało miejsce w Przewodowie. Jednocześnie, gdyby Rosjanie postanowili nas zaatakować, to też byłaby dla nas ochrona”.

Mariusz Błaszczak napisał na „Twitterze”: „Po kolejnych atakach rakietowych Rosji, zwróciłem się do strony niemieckiej, aby proponowane Polsce baterie Patriot zostały przekazane na Ukrainę i rozstawione przy zachodniej granicy. To pozwoli uchronić Ukrainę przed kolejnymi ofiarami i blackoutem i zwiększy bezpieczeństwo przy naszej wschodniej granicy”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Rp.pl, WNP.pl, „The first news”, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCIECH Cargo dzierżawi lokomotywy Gama
Następny artykułPrezes PKN Orlen: W strategii bardzo mocno ujmiemy kwestie biogazowni i biometanowni