A A+ A++

Policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego wchodzący w skład grupy Speed, w czwartek 16 marca podczas prowadzonej obserwacji zmotoryzowanych na terenie gminy Waśniów, zauważyli białego sedana marki BMW, którego kierowca popełnił wykroczenia drogowe.

Osoba prowadząca pojazd w miejscowości Sarnia Zwola wyprzedziła inny pojazd na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Sytuacja ta została uwieczniona przez urządzenie zainstalowane w nieoznakowanym radiowozie. Funkcjonariusze ruszyli za BMW, które dodatkowo poruszało się z dużą prędkością. Pomiar szybkości wskazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 82 km/h w obszarze zabudowanym.

BMW zostało zatrzymane do kontroli drogowej. Auto prowadził mieszkaniec Kielc. Za złamanie kilku przepisów ruchu drogowego został ukarany przez ostrowieckich mundurowych mandatem na łączną kwotę 5000 złotych, a na jego konto trafiło 30 punktów karnych. Stróże prawa zatrzymali również 44-latkowi prawo jazdy.

Zobacz wideo
30 punktów karnych i 5000 zł mandatu dla kierowcy BMW

Przestrzegamy, że brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii na drodze. Z tego powodu każdy kierowca, który nie stosuje się do ograniczeń prędkości, musi liczyć się z karą finansową i punktami karnymi. Aby pożegnać się z prawem jazdy, wystarczy popełnić dwa wysoko punktowane wykroczenia w ruchu drogowym i przekroczyć dopuszczalną przepisami pulę 24 punktów karnych.

18-latek przegiął z prędkością. Prawem jazdy nacieszył się 3 miesiące

Warto ponownie przypomnieć, że wprowadzone w 2022 roku zmiany w przepisach, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, zaostrzyły kary dla sprawców różnego rodzaju wykroczeń. Mandaty są liczone w tysiącach złotych, a jednorazowo można otrzymać do 15 punktów karnych, które pozostają na koncie zmotoryzowanego przez dwa lata od momentu zapłacenia mandatu.

Więcej wiadomości na temat zdarzeń drogowych znajdziesz na Gazeta.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTragiczna noc na mazowieckich drogach. Trzy wypadki, trzy osoby nie żyją
Następny artykułВ Приднестровье заявили о задержании двух людей, причастных к “теракту СБУ” (видео)