A A+ A++

Znany dziennikarz i prezenter telewizyjny Piotr Kraśko usłyszał zarzut prowadzenia samochodu bez uprawnień. Co ciekawe, zarzuty postawiono w piątek, a sprawa dotyczy zdarzenia z… 2016 roku.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz dziennikarz przyznał się do zarzucanego czynu i odmówił składania wyjaśnień. 

Piotr Kraśko usłyszał zarzuty po… 6 latach

19 sierpnia 2016 w miejscowości Myszyniec, przy ulicy Pawłowskiego, prowadząc auto marki BMW Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol. Okazało się, że kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. Zostały mu one cofnięte w 2014 roku.

– W piątek dziennikarz usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień (art. 180a k.k.). Przyznał się, ale nie złożył wyjaśnień. Wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych – przekazała Aleksandra Skrzyniarz. Grozi mu w najlepszym przypadku grzywna, a w najgorszym nawet 2 lata pozbawienia wolności.

To kolejna wpadka Piotra Kraśki

To nie pierwszy raz, kiedy prezenter nie zastosował się do przepisów zabraniających mu prowadzić samochód.

W grudniu 2021 roku w mediach pojawiła się informacja, że Kraśko został zatrzymany, kiedy prowadził samochód, pomimo tego, że nie miał do tego uprawnień. Został skazany na karę grzywny w wysokości 7,5 tysiąca złotych oraz otrzymał roczny zakaz prowadzenia pojazdów. 

Prokuratura odwołała się od tego wyroku, ale sąd go utrzymał. Media informowały wtedy, że dziennikarz miał już dwa razy odbierane prawo jazdy, w 2009 i 2014 roku. 

Piotr Kraśko przeprosił i przyznał się do błędu

Wówczas Kraśko na swoim Instagramie opublikował przeprosiny, pisał, że rozumie swój błąd, jest mu wstyd i że to co zrobił było “bardzo głupie”.

***


PAP/INTERIA.PL

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDragon Ball Super: Super Hero już blisko. Kiedy premiera filmu?
Następny artykuł​”Biała sobota” dla obywateli Ukrainy