A A+ A++

Pięknie czytali Dygasińskiego – konkurs pięknego czytania nowel Adolfa Dygasińskiego „Pińczowskie czytanie Dygasińskiego”.

W czwartek, 15 października, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Pińczowie odbył się konkurs pięknego czytania nowel Adolfa Dygasińskiego „Pińczowskie czytanie Dygasińskiego”. Konkurs jest kolejnym etapem realizowanego przez Bibliotekę projektu „Z Dygasińskim przez Ponidzie”, w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych z terenu Gminy Pińczów. Udział w nim wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pińczowie, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pińczowie, Szkoły Podstawowej w Brześciu oraz Szkoły Podstawowej w Młodzawach. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie jak najładniej przeczytać fragment wybranej przez siebie noweli autorstwa Adolfa Dygasińskiego. Jury oceniało m.in. płynność i tempo czytania, środki artystycznego wyrazu, dobór tekstu.

Po wysłuchaniu 13 uczestników, jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce Adam Tarka, uczeń klasy VII „a” Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie

II miejsce Mateusz Madej, uczeń klasy VII „b” Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie

III miejsce Marta Krycha, uczennica klasy VI „a” Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie

Przyznano również wyróżnienia:

Kinga Lasia, SP nr 1 w Pińczowie, kl. VII c

Alicja Cempura, SP nr 2 w Pińczowie, kl. VI b

Oliwia Konewecka, SP w Brześciu, kl. VI

Mateusz Grdulski, SP w Brześciu, kl. VII

Zwycięzca Adam Tarka przeczytał fragment noweli „Świat i ślepa dziewczyna”. Laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział. Nagrody ufundowała Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie oraz Urząd Miasta i Gminy Pińczów. W czasie obrad jury uczestnicy konkursu wysłuchali w Bibliotece Pedagogicznej lekcji bibliotecznej „Rok Stanisława Żółkiewskiego”, którą poprowadził kierownik biblioteki, pan Robert Karpiński. Obejrzeli także wystawę poświęconą hetmanowi, dostępną w Bibliotece Pedagogicznej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPożar budynku gospodarczego w Długiem (gm. Jedlicze)
Następny artykułEnerga Basket Liga. Osiem przypadków koronawirusa w HydroTrucku