A A+ A++

Dla niektórych jest to obciach, dla innych zaś wyraz wdzięczności dla pilota, któremu udało się szczęśliwie posadzić maszynę. Może wydawać się, że zwolenników i przeciwników takiego zachowania jest tyle samo. Steve, znany w mediach społecznościowych pod pseudonimem @captainsteeeve, pracuje jako pilot linii lotniczych. W jednym z ostatnich filmów, które udostępnił w na TikToku, wyjaśnił, jak reaguje na charakterystyczny zwyczaj klaskania w samolocie.

Zainteresuje cię też: Ranking najpotężniejszych paszportów świata w 2025. Polski dokument silniejszy niż amerykański

Zobacz wideo Goździalska została pobita w samolocie. Co zrobiła ze sprawą? “Nadal słabo widzę”

Czy piloci słyszą klaskanie? Szczery komentarz członka załogi samolotu

Po wylądowaniu samolotu na pokładzie często rozlegają się gromkie brawa. Pilot linii lotniczych ujawnił jednak, że załoga przebywająca w kokpicie… nie zawsze słyszy dźwięki dobiegające z kabiny. Wszystko zależy od wielu zmiennych. – Po pierwsze, podczas lądowania skupiamy się na pasie startowym przed nami. Za nami znajdują się również drzwi, które są rodzajem drzwi kuloodpornych, niektóre z nich mają grubość około dwóch cali i są całkowicie dźwiękoszczelne. Następnie silniki są przełączane na bieg wsteczny, co również powoduje dużo hałasu w kokpicie – tłumaczy. 

klaskanie w samolocie yacobchuk / Getty Images/iStockphoto

Mężczyzna przyznał, że odpowiadając na pytanie, “czy piloci słyszą klaskanie?”, musi wyznać, że odpowiedź brzmi “nie, nie do końca”. Dodał jednak, że jeśli mamy chęć, możemy jak najbardziej bić brawo, jeśli uważamy, że lądowanie na to zasługiwało. – Usłyszę o tym później. Stewardesy zawsze mi o tym mówią – skwitował. Zdradził, że taka informacja zawsze go ekscytuje. – Żyję dla takich dni – podsumował.

Klaskanie w samolocie według ekspertów. Wypada czy nie wypada?

Głos w sprawie tego dzielącego wiele osób na dwie grupy zwyczaju zabrała również specjalistka ds. języka ciała, Judi James cytowana przez magazyn Travel&Leisure. Powiedziała, że dla niektórych ten impuls jest zbyt silny, by się mu oprzeć. – Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że w trakcie lotu odczuwa stres. Zrobienie małego hałasu, uderzanie w dłonie pomaga uwolnić napięcie, które nagromadziło się w trakcie podróży – ujawniła. 
Jeśli masz ochotę, to zagłosuj w naszej sondzie, która znajduje się poniżej.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLegenda kadry zaskoczyła wszystkich. Jasny sygnał dla Grbicia
Następny artykułNawrocki: Ukraina nie może być w UE bez rozliczenia