Serdecznie zapraszamy na zapoznanie się z wynikami drugiej kolejki rundy wiosennej w IV lidze oraz Klasie Okręgowej. Niektóre z naszych lokalnych drużyn dopiero w ten weekend mogły zaprezentować swoją formę po przerwie jesienno-zimowej, ponieważ ich pierwsze mecze zostały przełożone z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Jak spisały się rodzime zespoły? Zapraszamy do krótkiej relacji.

forBET IV liga warmińsko-mazurska

Motor Lubawa 1:3 Granica Kętrzyn

Bardzo udany start w rundzie wiosennej zaliczyli kętrzynianie, którzy po pięknym meczu wywieźli komplet punktów z Lubawy. (Pierwszy mecz powinien odbyć się 27.03, jednak został odwołany z powodu zagrożenia epidemiologicznego – red.) Od pierwszej minuty spotkania widać było, jak goście przeważają i kreują sobie dogodne sytuacje bramkowe. Dzięki temu już w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie dzięki bramce Marcina Dwulata. W drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej, kętrzynianie pokazali dominację i już w 54 minucie Dwulat zanotował swoje drugie trafienie. Zaledwie 12 minut później trzecią bramkę prowadzenie na 3:0 podwyższył Łukasz Swacha. Goście “honorową” bramkę zdobyli w 69 minucie z rzutu karnego. Dzięki kompletowi punktów, Granica wskoczyła na 8 miejsce w ligowej tabeli.

Stomil II Olsztyn 1:2 MKS Korsze

Udana rehabilitacja Korszan po przegranym u siebie meczu rozpoczynającym rundę wiosenną. W drugiej kolejce piłkarze MKS-u zmierzyli się na “wyjeździe” (Stadion w Korszach; Stomil gospodarzem – red.) z rezerwami Stomilu Olsztyn. Pierwsza dobra sytuacja na strzelenie bramki otwierającej pojawiła się w 12 minucie, którą wykorzystał Adam Gąsiorowski i dał prowadzenie gościom. Drugą bramkę dla gości zdobył ich trener, Aleksander Lipowski w 61 minucie meczu po rzucie rożnym, który wywalczony został po ładnej “klepce” na lewej stronie boiska i obroną bramkarza, który wybił piłkę na “róg”. W 75 minucie Olsztynianie zdobyli bramkę kontaktową przez rozluźnienie w szykach obronnych prowadzących 2:0 Korszan. Ostatnie minuty meczu były bardzo nerwowa dla obydwóch drużyn, ponieważ jedni chcieli za wszelką cenę wyrównać, a drudzy utrzymać wynik. Dzięki tej wygranej goście wskakują na 6 miejsce w tabeli ligowej.

Klasa Okręgowa: Grupa I

Wilczek Wilkowo 1:0 Orlęta Reszel

Druga kolejka wiosennej rundy Klasy Okręgowej przyniosła nam derby powiatu kętrzyńskiego. W pierwszym starciu tych drużyn w rundzie jesiennej padł remis (2:2 – red.), tym razem lepsi okazali się piłkarze z Wilkowa. Jak na derby przystało, mecz przyniósł wiele emocji, jednak nie był zbyt obfity w bramki. Gospodarze zwycięską bramkę zdobyli pod koniec pierwszej połowy, której strzelcem był Mariusz Grabowski. Przez tą przegraną, Orlęta spadają na trzecie miejsce w tabeli i oddalają się od walki o awans do IV ligi.

Czarni Olecko 5:1 Jurand Barciany

Bardzo nieudany mecz otwierający rundę jesienną w wykonaniu zespołu z Barcian. (Pierwszy mecz powinien odbyć się 27.03, jednak został odwołany z powodu zagrożenia epidemiologicznego – red.) Pierwsza połowa pokazała, że gospodarze nie zamierzają dzielić się punktami i do 40 minuty prowadzili już 3:0, jednak to w tej minucie goście zdołali wbić “honorową” bramkę przez błąd defensywy gospodarzy. Druga połowa, podobnie jak pierwsza przebiegała po myśli “Czarnych”, gdzie wbili kolejne dwa gole. Mimo tej porażki, zawodnicy Juranda wciąż mają szansę powalczyć o utrzymanie się w Klasie Okręgowej.