Marcel Mich w ataku na bramkę zespołu gości

W sobotę na własnym boisku trzecioligowi piłkarze Legionovii Legionowo tylko zremisowali 1-1(1-1) z zespołem z dolnych rejonów tabeli Huraganem Morąg.
W 8. Minucie meczu nasz zespół wyszedł na prowadzenie po bramce Andrzeja Trubehy, ale goście tuż przed przerwą zdołali doprowadzi do remisu.
Z rzutu karnego wyrównującego gola zdobył Piotr Łysiak

Pisaliśmy już na naszych łamach, że własne boisko nie służy podopiecznym trenera Michała Pirosa. Generalnie mecz z udziałem Legionovii nie obfituje w bramki, a dodając do tego słabe umiejętności w rozgrywaniu ataku pozycyjnego, w grze w której teoretycznie powinni posiadać inicjatywę – męczą się strasznie. Tak było i tym razem. Średnią ilość bramek , czyli jedną, w dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyli, ale też i jedną stracili.

Dość przypomnieć, że w pięciu do tej pory rozegranych spotkaniach na swoim boisku, legionowianie tylko raz wygrali, dwa razy remisowali i dwa razy też przegrali. Nie ma atutu własnego boiska, jest za to coraz niższa lokata w tabeli III ligi (gr.1). Po dziesięciu meczach (Legionovia ma jeden mecz zaległy) nasza drużyna z dorobkiem 18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki, bilans bramkowy 11-7) zajmuje ósmą pozycję w tabeli. Na prowadzeniu Świt Nowy Dwór Mazowiecki z dorobkiem 26 punktów. O dwa punkty ma grodziska Pogoń, a trzecia w kolejności Polonia Warszawa a punkt mniej od grodziszczan.
W tym tygodniu przed naszą drużyną, o ile epidemia pozwoli, dwa mecze wyjazdowe. W środę zaległe spotkanie w Grodzisku Maz. z rezerwami stołecznej Legii, a w sobotę planowe w Skierniewicach z miejscową Unią.
Oto wyniki innych spotkań 11. Kolejki: Świt – Kutno 3-0, Pogoń – Olimpia 2-1, Ursus – Legia II 0-1, Lechia – Polonia 1-2, Pelikan – Radomsko 2-0 Wasilków – Sokół 1-8, Broń – Znicz 1-2.