Artur Balicki próbował „szczupakiem” dosięgnąć piłki… Fot. fotoMiD

W ostatniej kolejce rundy jesiennej III ligi (gr.1) sezonu 2022/2023 Legionovia przegrała z Wartą Sieradz 0-1(0-1). To dopiero drugie zwycięstwo gości w rozgrywkach i trzecia porażka naszej drużyny. Trzecia na swoim stadionie

Garstka lokalnych kibiców piłki kopanej opuszczała w sobotę obiekt przy ul. Parkowej zziębnięta i zdegustowana. Na własnych „śmieciach” Legionovia prezentowała się „cieniutko” (tylko 12. zdobytych punktów, przy 18 zgromadzonych w delegacjach). Spotkanie z Wartą tylko potwierdziło tezę, że podopieczni trenera Michała Pirosa, mają spore kłopoty z rozgrywaniem ataku pozycyjnego, a pańskie oko (czytaj – oko prezesa) wcale ich tuczy, nie dopinguje do efektywniejszej, lepszej gry. Nie dziwią więc sarkastyczne słowa jednego z kibiców, który po ostatnim przegranym meczu stwierdził krótko: – Nareszcie trochę przerwy, od tej męczącej oko gry…

Fakt. W meczu z Wartą Sieradz, Legionovia po raz kolejny, mówiąc delikatnie – rozczarowała. O grze ty do mnie ja do ciebie, podaniach do tyłu i w poprzek boiska nie warto po raz kolejny wspominać. Goście okupujący dolne rejony tabeli, wyglądali na tle naszej drużyny lepiej. Byli teamem bardziej zorganizowanym i zdeterminowanym, mówiąc inaczej – wygrali zasłużenie. W pierwszej połowie, w sumie nudnej i nieciekawej, w 26. minucie, zdobyli gola, który dał im zwycięstwo. Po podaniu do tyłu Sebastiana Gołąba, przyjmującemu piłkę Mikołajowi Gibasowi futbolówka odskoczyła od nogi, co skwapliwie wykorzystał Kacper Sionkowski. Wygrał, mimo interwencji Jana Krzywańskiego pojedynek sam na sam z legionowskim bramkarzem i to wystarczyło drużynie przyjezdnej do zdobycia trzech punktów.
Druga połowa była nieco żywsza. Legionovia próbowała gonić wynik, ale nie za bardzo wiedziała jak to, przy sporej ilości błędów własnych – uczynić. Strzelał z dystansu S.Gołąb, dwukrotnie (raz głową) próbował z bliskiej odległości Szymon Wiejak, ale sieradzki golkiper Kamil Miazek był na posterunku. Miał też w samej końcówce remisową szansę Artur Balicki, ale nie dosięgnął piłki głową. Nie znaczy to wcale, że Warta w drugiej odsłonie ograniczyła się tylko do „obrony Częstochowy”. Miała swoje szanse na podwyższenie prowadzenia i dwukrotnie Legionovię uchronił przed tym J, Krzywański, a raz wyręczy go jeden z obrońców.

Oto skład Legionovii z tego meczu: Krzywański – Gibas, Zaklika, Choroś, Gołąb (74’ Bawolik) ,Kumoch, Koziara, Sonnenberg, Wojdyga (63’ Rymek), Papazjan (74’ Suchanek), Wiejak (74’ Balicki).

TAK GRAŁA III LIGA (gr.1)
Wyniki 17. kolejki: Legionovia – Warta Sieradz 0-1, Pogoń – Mławianka 2-0, Unia – Pilica 4-1, Pelikan – Świt 1-2, Lechia – Broń 3-1, Jagiellonia II – Legia II 2-2, Sokół – Ursus 4-3, ŁKS II – Olimpia 6-0, Concordia – Błonianka (odwołany z powodu złego stanu boiska).

1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 34(10-4-3) 31-20
2. Unia Skierniewice 32(9-5-3) 22-11
3. Lechia Tomaszów Mazowiecki 30(8-6-3) 31-17
4. Legionovia Legionowo 30(8-6-3) 36-23
5. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 30(9-3-5) 30-22
6. ŁKS II Łódź 28(8-4-5) 39-23
7. Mławianka Mława 28(8-4-5) 39-34
8. Sokół Ostróda 27(8-3-6) 33-32