W takich okolicznościach padła jedyna bramka meczu ze Zniczem Biała Piska. Zdobył ją niewidoczny na zdjęciu Dariusz Zjawiński

Trzecioligowi piłkarze Legionovii w ubiegłym tygodniu wygrali u siebie 1-0(0-0) ze Zniczem Biała Piska i zremisowali na wyjeździe 1-1(1-0) z rezerwami warszawskiej Legii. Dzięki czterem punktom zdobytym w dwóch ostatnich spotkaniach, podopieczni Michała Pirosa nadal, po ośmiu kolejkach, liderują w swojej grupie

Ścisk w czołówce jednak spory i generalnie 1. grupa III ligi wydaje się być wyrównana. Tylko 2-3 zespoły zaczynają powoli, jakby odstawać.

Zjawiński za trzy

Środowe spotkanie ze Zniczem trudno zaliczyć do porywających widowisk piłkarskich. W pierwszej połowie z boiska wiało nudą, Żwawsze akcje z obu stron można było policzyć na palcach jednej ręki. Mecz trochę ożywił się po przerwie i padła w nim wreszcie bramka. W 59. minucie po rogu bitym z lewej strony przez Michała Bajdura, do piłki najwyżej wyskoczył Dariusz Zjawiński i strzałem głową pokonał bramkarza gości Adama Radzikowskiego.
Drużyna z Białej Piskiej próbowała doprowadzić do remisu, nacisnęła gospodarzy. Około kwadransa przed zakończeniem spotkania miała nawet serię trzech rzutów rożnych z rzędu, w końcówce nawet zdobyła gola po szybkiej akcji, tyle, że ze spalonego. Wyniku spotkania nie zdołała zmienić i trzy cenne punkty na swe konto dopisali legionowianie.

Oto skład naszej drużyny z tego meczu:
Krzywański – Kaczorowski, Budek, Bujak, Wojdyga, Barański (86’Waszkiewicz),Zaklika, Koziara, Bajdur (80’Dobrogost), Mroczek (86’ Karabin), Zjawiński (67’Papazjan)

Remis w Książenicach
Sobotnie spotkanie nasz zespól rozegrał w Training Center Legii w Książenicach pod Grodziskiem Mazowieckim, a rezerwy stołecznego klubu w tym meczu wystąpiły z sześcioma zawodnikami szerokiego składu pierwszego zespołu, z Filipem Mladenovicem na czele. Gospodarze w tym spotkaniu mieli więc optyczną przewagę, Częściej byli przy piłce, częściej też gościli pod bramką Jana Krzywańskiego, ale z tej optycznej przewagi niewiele wynikało. Nasza defensywa, mimo że momentami „trzeszczała w szwach” trzymała się dzielnie. Nasz zespół od czasu do czasu groźnie kontratakował i właśnie za sprawą jednej z takich kontr strzelił legionistom „gola do szatni” (44’). Kacpra Tobiasza mierzonym strzałem po ziemi z 13-14 metrów pokonał Michał Bajdur.
Trzynaście minut po przerwie stan meczu wyrównał Kacper Kostorz. Gola zdobył strzałem głową po rzucie rożnym. Rezerwiści Legii chcieli „pójść za ciosem„ – przycisnęli, ale nie na tyle, by można pisać, że gra w wykonaniu naszej drużyny przypominała „obronę Częstochowy”. Nawet wtedy gdy z boiska, za drugą żółtą kartkę, wyleciał Konrad Budek (75’). Legionovia dalej starała się kontratakować i szkoda, że sędzia spotkania w końcówce meczu nie zakwalifikował ataku na nogi Balickiego jako faulu.

W akcji Karol Barański

Oto skład naszej drużyny z tego spotkania:

Krzywański – Waszkiewicz, Budek, Bujak, Wojdyga, Kaczorowski , Zaklika (79’Dobrogost), Koziara, Mroczek (70’ Smuga), Bajdur (79’ Sonnenberg), Zjawiński (65’ Balicki).

Teraz na szczycie
W najbliższą sobotę (godz. 16) w Legionowie mecz na szczycie III ligi (gr.1). Nasz zespół zagra z rewelacyjnie spisującym się w rozgrywkach trzecioligowym beniaminkiem, czyli Pilicą Białobrzegi. Goście mają tylko trzy punkty mniej od Legionovii, ale też jeden mecz mniej rozegrany od naszego zespołu.

(jb)

TAK GRAŁA III LIGA (gr.1)
Wyniki 7.kolejki:
Legionovia – Znicz 1-0, Wikielec – Legia II 1-0, Unia – Kutno 1-2, Pelikan – Mamry 1-1, Błonianka – Ursus 2-2, Jagiellonia II – Świt 0-1, Polonia – Sokół 1-0,
ŁKS II – Pilica 2-3, Wissa – Lechia 1-4.

Wyniki 8. Kolejki:
Legia II – Legionovia 1-1, Kutno- Polonia 0-0, Pilica – Wikielec 3-0, Broń – Pelikan 0-0, Lechia – Unia 1-1, Ursus – Jagiellonia II 2-3, Mamry – ŁKS II 1-3, Znicz – Wissa 0-0.

1. Legionovia Legionowo 17(5-2-1) 17-11
2. Pilica Białobrzegi 14(4-2-1) 17-10
3. Polonia Warszawa 13(4-1-2) 13-5
4. Unia Skierniewice 13(4-1-3) 15-11
5. Lechia Tomaszów Mazowiecki 13(4-1-3) 14-11
6. GKS Wikielec 12(3-3-2) 9-10
7. Legia II Warszawa 11(3-2-2) 12-8
8. Pelikan Łowicz 11(2-5-1) 11-9