Tegoroczna impreza przyciągnęła liczne grono rodzin z dziećmi, które skorzystały z pięknej pogody oraz bogatego programu atrakcji. Głównym punktem wydarzenia był plenerowy występ zespołu WOLOWIANKI, który zachwycił publiczność swoją energią i folklorystycznym repertuarem.
Nie zabrakło atrakcji, które zapewniły rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Najmłodsi mogli cieszyć się zabawą na dmuchanych zamkach, zjeżdżalniach oraz uczestniczyć w zabawie w pianie, którą zorganizowali strażacy OSP. Dodatkową atrakcją były przejażdżki na kucyku i koniu, malowanie twarzy oraz plecenie warkoczyków, które przygotowała firma Beauty TRIO. Dla dzieci przygotowano także liczne konkursy z nagrodami oraz inne niespodzianki.
Atrakcją, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, była zabawa w pianie, zorganizowana przez OSP. Dzieci mogły szaleć w wielkiej pianie, a po intensywnej zabawie schłodzić się pod strumieniem chłodnej wody. W upalne popołudnie można było również ochłodzić się pysznymi lodami. Dla łasuchów przygotowano różnorodne smakołyki: ciasta, popcorn, pieczone ziemniaki, orzeźwiającą wodę, słodkiego arbuza, młodą kapustę z warzywami oraz tradycyjny chleb ze smalcem.
Dzieci, które chciały poczuć się jak w bajce, miały okazję skorzystać ze zjeżdżalni, gdzie mogły doświadczyć niezapomnianych emocji. Dla dorosłych przygotowano konkurs oberka, którego jurorem był wybitny tancerz Tramblanki, Mirosław Cieluch. Do tańca przygrywała Pani Kamila Biniek Kaczorowska wraz z bratankiem Bartoszem Bińkiem.
Jednostka Strzelecka 1042 Opoczno im. 25 Pułku Piechoty AK -ZS Strzelec OSW, zawsze gotowa do pomocy, przygotowała dla najmłodszych uczestników pikniku szereg atrakcji sprawnościowych. Dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych konkurencjach, zdobywając nagrody i bawiąc się jednocześnie.
Gospodarzami i organizatorami tego pikniku było sołectwo Woli Zależnej z sołtysem Michałem Mnichem na czele oraz Koło Gospodyń Wiejskich, któremu przewodniczy Natalia Matusik. W wydarzeniu wziął udział przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Kołodziejczyk, zastępca przewodniczącego a jednocześnie również gospodarz Wiesław Wołkiewicz oraz zastępca burmistrza Jan Zięba a także przewodnicząca Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Opoczno Maria Wrzeszcz.
Na pikniku nie zabrakło także stoisk lokalnych przedsiębiorców. Swoje produkty i usługi prezentowali między innymi Beauty TRIO, ŁUKASIK, KAMAR oraz ASPEKT. Dzięki ich obecności uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą lokalnych firm oraz skorzystać z różnorodnych atrakcji.
Piknik Rodzinny WOLOWIANKI to niezapomniane wydarzenie, które co roku gromadzi mieszkańców Woli Załężnej i okolic. Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz licznych wolontariuszy, wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się dniem pełnym zabawy, śmiechu i wspaniałej atmosfery. Już teraz czekamy na kolejną edycję tego wyjątkowego wydarzenia!
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS