A A+ A++

BRANIEWO. Policjanci z Braniewa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na dwuetapowym przejściu dla pieszych w Braniewie, na ul. Kościuszki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 39-latek wszedł wprost pod jadące Volvo.

W środę (23 grudnia) około godz. 21:30 oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych.

Na miejsce skierowano policjantów oraz karetkę pogotowia. Na skutek odniesionych obrażeń 39-letni mężczyzna musiał zostać przetransportowany do szpitala. Funkcjonariusze obecni na miejscu przystąpili do wyjaśniania okoliczności wypadku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pieszy, który korzystał z przejścia dwuetapowego, oddzielonego wysepką, wtargnął pod jadące Volvo.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 39-latek był pod działaniem alkoholu. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, gromadząc przy tym niezbędną dokumentację, na podstawie której sprawą zajmą się teraz kryminalni.

 

Policjanci przypominają i ostrzegają:

zgodnie z obowiązującymi przepisami przejście dwuetapowe należy traktować jako dwa odrębne przejścia, a pieszy znajdujący się na wysepce ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi, który znajduje się na jezdni. Szczególną ostrożność muszą zachować także kierowcy, którzy dostrzegając pieszego już na przejściu powinni ustąpić mu pierwszeństwa. Należy pamiętać, że sam fakt korzystania z tzw. zebry nie upoważnia pieszego do wchodzenia na przejście bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zapominajmy także, jak istotną rolę w kwestii naszego bezpieczeństwa, szczególnie w porze jesienno-zimowej, odgrywają odblaski. Ten niewielki element powoduje, że kierowcy mają szansę na znacznie szybszą reakcję, co bezpośrednio wpływa na podniesienie bezpieczeństwa pieszych.

podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOpieka psychologiczna dzieci
Następny artykułCzy na Folwarkach była ulica Reymonta?