A A+ A++

Jest to pierwszy z trzech odcinków budowanej S7 na południe od Krakowa, od Lubnia do Rabki Zdroju, który został oddany do użytku. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział, że wszystkie trzy będą gotowe do 2021 r. – Ta droga będzie swoistym silnikiem napędowym turystyki i gospodarki regionu, ale też dla wszystkich tych, którzy jadą tranzytem będzie drogą bezpieczną, bo bezpieczne drogi to cel i priorytet rządów Prawa i Sprawiedliwości – powiedział Adamczyk podczas uroczystości otwarcia trasy w Skomielnej Białej.

Jak podkreślił, górski odcinek zakopianki jest drogą nowoczesną i komfortową. – Ta droga to jeden z najpiękniejszych odcinków i najtrudniejszych pod względem inżynieryjnym. Zastosowano tutaj wiele nowatorskich rozwiązań – okazuje się, że polscy inżynierowie, bo przecież oni tutaj na co dzień spędzali czas wraz ze swoimi włoskimi kolegami, są w stanie tego typu obiekty realizować – to jest powód do dumy – zaznaczył szef resortu infrastruktury.

– Staramy się, aby deklaracja, którą złożyliśmy przed laty była aktualna – Polska musi być państwem nowoczesnym, dostępnym transportowo, dostępnym komunikacyjnie – dodał Adamczyk.

Z ponad sześciokilometrowego odcinka od Skomielnej Białej do Chabówki ponad jedna trzecia, czyli ok. 2,3 km, poprowadz … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJan Kobuszewski nie żyje. Gracze znali go z kultowych Baldur’s Gate i Baldur’s Gate II: Tron Bhaala
Następny artykułNa uwięzi Cały film-Lektor PL