A A+ A++

W budapeszteńskiej dzielnicy Erzsébetváros otworzył się pierwszy hostel berlińskiej sieci a&o Hostels. Ma 108 pokojów i mieści się w dawnej fabryce kart do gry.

Hostelowa sieć a&o Hostels otworzyła swój pierwszy obiekt w Budapeszcie, o czym zawiadamia w komunikacie. Hostel mieści się w odnowionej i powiększonej o dodatkowe piętro fabryce kart do gry z 1910 roku, która stoi w dawnej żydowskiej dzielnicy Erzsébetváros, dziś słynącej z barów i pubów.

Hostel ma 108 pokojów i 412 łóżek. Wystrój nawiązuje do historii budynku – projektanci z kolektywu artystów All Caps ozdobili klatkę schodową motywami gier karcianych. Hostel ma też wewnętrzny dziedziniec, charakterystyczny element budapesztańskiej architektury, który naturalnie wydłuża hol wejściowy. Dobudowana przeszklona winda na wewnętrznym dziedzińcu łączy cztery piętra budynku.

CZYTAJ TEŻ: Warszawski hostel a&o już przyjmuje gości

Założona w 2000 roku przez Olivera Wintera sieć a&o ma dziś 39 hosteli w 23 miastach i ośmiu krajach europejskich. – Pandemia spowolniła tempo naszej ekspansji, ale w zasadzie nic nie zmieniło się w planach rozwoju a&o – mówi dyrektor ds. inwestycji Henri Wilmes, cytowany w komunikacie. – W przyszłości jednak będziemy poszukiwali obiektów do przejęcia, a w mniejszym stopniu tworzyli nowe – dodaje. Kolejny hostel otworzy się wkrótce w Kopenhadze.

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami “Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułSzef Orlenu chce przeprosin na powielanie nieprawdziwych informacji ws. wycieku w Płocku
Następny artykułZabezpiecz swój dom w budowie przed złodziejami