A A+ A++

Prawie każdy kiedyś w końcu spróbuje alkoholu. Według przepisów można go wziąć do ust dopiero po ukończeniu 18. roku życia, ale jak wiadomo młodzi ludzie próbują go wcześniej.

Ostrowscy policjanci mieli nietypową interwencję w niedzielny wieczór. Początkowo jechali do rzekomej szarpaniny w okolicy wiaduktu odolanowskiego. Tam nie znaleziono nikogo podobnego do opisu. Dopiero w rejonie ulic Kopernika/Piastowska spotkali osoby trzymające młodzieńca na chodniku.

Według jednej z relacji chwilę wcześniej miał uderzać głową o chodnik, ale inna osoba temu zaprzeczała. Kiedy 16-latek ocucił się przy policjantach wyznał, że wcześniej wypił pierwszy raz w życiu dwa kieliszki wódki oraz piwo i go sponiewierało. Na miejscu był zespół pogotowia ratunkowego, który sprawdził stan zdrowia młodzieńca. 16-latek nie wymagał hospitalizacji.

Na miejscu pojawiła się jego matka, która zaopiekowała się nietrzeźwym nastolatkiem. Kiedy ten siedział w radiowozie przy otwartych drzwiach nagle wyskoczył i zawołał: „Kocham Cię Nadia!”. Wtedy policjant go chwycił i zabezpieczył przed zrobieniem sobie ewentualnej krzywdy.

Policja sporządzi dokumentację, którą skieruje do sądu dla nieletnich.

Według badań, w Polsce 21,1% dzieci w wieku 11–15 lat upiło się co najmniej raz w życiu, a 6,4% pije alkohol co najmniej raz tygodniu. Według tych samych badań 34,9% dzieci po raz pierwszy piło alkohol, mając 13 lat lub mniej, a 9,2% po raz pierwszy upiło się w tym wieku.

Wskaźniki picia i upijania rosną wraz się z wiekiem. Piwo od wielu lat pozostaje najczęściej spożywanym przez młodzież napojem alkoholowym.

W stosunku do 2010 r. zmniejszyła się częstość picia alkoholu i upijania się, a także opóźnił się wiek inicjacji alkoholowej. Pozytywne zmiany były w głównej mierze efektem poprawy sytuacji w grupie chłopców. Zauważalny jest wzrost niekorzystnych zachowań związanych z piciem alkoholu wśród dziewcząt

CZYTAJ  Tak się bawi młodzież

Według PARPA ogółem 25% dorosłych Polaków sięga po alkohol co najmniej raz w tygodniu (38% mężczyzn i ponad 10% kobiet). Grupa osób najwięcej pijących (powyżej 12 l 100% alkoholu rocznie), która stanowi 7,3% konsumentów napojów alkoholowych, spożywa 46,1% całego wypijanego alkoholu.


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOfiary getta ławkowego upamiętnione. Czarną kartę historii UW przypomina tablica
Następny artykuł“Охматдит” ніколи не затверджує артистів”: в Osocor Residence роз'яснили ситуацію з концертом Лободи