Kalisz Pomorski był gospodarzem inauguracyjnych motocyklowych zawodów w cross-country. Zawody z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne były sprawdzianem dla organizatorów, kibiców, ale przede wszystkim dla samych zawodników. Wygłodniali adrenaliny i żądni rywalizacji zjechali do Kalisza Pomorskiego, by tam po raz pierwszy w tym sezonie walczyć o pucharowe i mistrzowskie punkty. Wśród startujących nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników Kwidzyńskiego Klubu Motocyklowego im. Jana Młynarskiego.

W zawodach wzięło udział 208 zawodników. Warunki pogodowe były sprzyjające, choć pył dał się wszystkim mocno we znaki. O końcowym wyniku decydowała głównie kondycja, której zabrakło wielu zawodnikom na „wybitym” 9 kilometrowym torze.

W dwudniowej rywalizacji nasi zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski zajęli odpowiednio:

– Sebastian Baklarz musiał się zadowolić dwukrotnie 6 miejscem

W klasyfikacji Klubowej Mistrzostw Polski Kwidzyński Klub Motorowy jest na 2 miejscu za zawodnikami z Automobilklubu Głogów.

Puchar Polski:

W klasie Junior 85 zadebiutował jako zawodnik i reprezentant klubu Maciej Brzezicki. Trema nie przeszkodziła 14 latkowi zająć w sobotę 3 miejsce a w niedzielę wygrać rywalizację w tej klasie. Dwudniowy wysiłek uplasował go na najwyższym stopniu na podium.

klasa Masters:

-Mariusz Lewandowski zajął 4 i 3 miejsce co dało z dwudniowej rywalizacji 3 miejsce