Wychowanek KGHM Zagłębie Lubin – Tomasz Pieńko wyszedł w podstawowym składzie w meczu eliminacyjnym reprezentacji Polski U-19. Biało-Czerwoni zremisowali z kadrą Izreala 1:1, a bramkę dla naszych zdobył Filip Koperski.

Reprezentacja Polski U-19 rozpoczęła dziś walkę o awans do Mistrzostw Europy U-19. Na mecz z Izraelem w pierwszym składzie wybiegł wychowanek Zagłębia Lubin – Tomasz Pieńko, który w ostatnich tygodniach wywalczył również miejsce w składzie drużyny Waldemara Fornalika. Ofensywny pomocnik przebywał na murawie 78. minut.

W 10. minucie meczu biało-czerwoni wyszli na prowadzenie po golu Filipa Koperskiego, a kwadrans później wyrównał Ran Binyamin.

W najbliższym czasie przed reprezentacją Polski i Tomaszem Pieńko kolejne spotkania. W sobotę zagrają z Łotwą, a we wtorek podejmą Serbów, którzy po dzisiejszych meczach prowadzą w naszej grupie. Oba mecze o godzinie 14:00, a będą transmitowane na kanale YouTube reprezentacji – „Łączy Nas Piłka”.

Polska: 1. Oliwier Zych – 7. Dawid Bugaj, 5. Filip Koperski (16, 10. Kacper Urbański), 9. Levis Pitan, 4. Miłosz Matysik, 3. Jakub Lewicki (71, 11. Miłosz Brzozowski) – 20. Igor Strzałek (78, 17. Dominik Biniek), 14. Maximillian Oyedele, 6. Antoni Kozubal, 21. Tomasz Pieńko (78, 18. Szczepan Mucha) – 19. Jordan Majchrzak.

Izrael: 1. Ofek Melika – 3. Noam Ben Harosh, 13. Denis Kulikov, 5. Shavit Elgaby (69, 17. Yonatan Laish), 2. Ilay Feingold – 7. Anan Khalaili (63, 8. Adi Menahem Yona), 14. Ran Binyamin (80, 11. Hamza Shibli), 6. Roy Nawi, 15. Tay Abed, 10. Ariel Lugassy (80, 19. Ziv Israel Ben Shimol) – 9. Idan Gorno (69, 20. Ahmad Ibrahim).