Drużyna Piasta Gliwice może odczuwać coraz większe napięcie związane z brakiem zwycięstw. Ekipa, która jeszcze niedawno reprezentowała nasz kraj w europejskich pucharach, dziś zamyka tabelę PKO Ekstraklasy.

Mecz z Wisłą Płock miał przynieść pożądane trzy punkty. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Już na początku drugiej części spotkania Piast wyszedł na prowadzenie. Gola zdobył Tiago Alves. Jednak Wisła Płock bardzo szybko odpowiedziała za sprawą Jakuba Rzeźniczaka. Po kolejnych sześciu minutach było już 2:1 dla gości, bramkę zdobył Uryga.

Kiedy wydawało się, że Piast przegra kolejne spotkanie ligowe, sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Skutecznym strzelcem okazał się Żyro i Piast wyrwał w końcówce jeden punkt.

W następnej kolejce Piast zagra mecz derbowy z Górnikiem Zabrze.

Piast Gliwice – Wisła Płock 2:2 (0:0)