Stal zaczęła mocno bojaźliwie ten mecz, jednak z każdą minutą nasi piłkarze powoli podnosili się z murawy, rozgrywając wyrównane spotkanie. Dwie stracone bramki w pierwszej połowie zmobilizowały mielczan do odważniejszej gry.

Druga połowa była wyrównana ze wskazaniem na gospodarzy. W 70 minucie doszło do kuriozalnej sytuacji, która powinna mieć wpływ na wynik spotkania. Michał Żyro został brutalnie sfaulowany przez Karlo Muhara posiadacza już 1 żółtej kartki. Uderzony łokciem w walce o górną piłkę mocno krwawił. Sędzia jednak uznał chyba jako jedyny na stadionie, że drugiej żółtej nie będzie.

W 82 minucie Lechici, podwyższając wynik na 3:1, praktycznie zapewnili sobie półfinał Pucharu Polski.

Bramki:
0:1 – 14. Dani Ramirez (5 min.)
0:2 – 11. Timur Zhamaletdinov (33 min.)
1:2 – 17. Bartosz Nowak (46 min.)
1:3 – 7. Kamil Jóźwiak (83min.)

STAL: 33. Jakub Wrąbel (BR), 5. Mateusz Żyro, 7. Maciej Domański (75′ 20. Grzegorz Tomasiewicz), 8. Maciej Urbańczyk (79′ 19. Adrian Paluchowski), 9. Andreja Prokić (61′ 96.Robert Dadok), 10. Mateusz Mak, 14. Michał Żyro, 17. Bartosz Nowak, 22. Mateusz Bodzioch, 23. Krystian Getinger (C), 77. Jakub Bartosz
Rezerwowi: 29. Damian Primel (BR), 4. Adrian Skrzyniak (M), 11. Szymon Stasik (M), 16. Bartłomiej Kiełbasa (M), 19. Adrian Paluchowski, 20. Grzegorz Tomasiewicz, 24. Lukas Bielak, 25. Wojciech Lisowski, 96. Robert Dadok
Trener: Dariusz Marzec

Żółta kartka:
52min – 22. Mateusz Bodzioch
90+2min – 10. Mateusz Mak

LECH: Mickey Van Der Hart (C), 91. Bohdan Butku, 37. Lubomir Cromarković, 22. Volodymyr Kostevych, 6. Karlo Muhar (75′ 23. Filip Szymczak), 38. Jakub Kamiński (57′ 27. Tymoteusz Puchacz), 25. Pedro Tiba, 7. Kamil Jóźwiak, 14. Dani Ramirez (61′ 15. Jakub Moder),11. Timur Zhameletidinov
Rezerwowi: 99. Miłosz Mleczko, 8. Paweł Tomczyk, 15. Jakub Moder, 16. Juliusz Letniowski, 20. Mateusz Skrzypczak, 21. Michał Skóraś, 23. Filip Szymczak, 27. Tymoteusz Puchacz
Trener
: Dariusz Żuraw

12min – 6. Karlo Muhar
86min – 27. Tymoteusz Puchacz

Sędzia: Paweł Gil