A A+ A++

Koncern Pfizer ogłosił zawarcie umowy kupna – za 43 miliardów dolarów – specjalizującej się w walce z rakiem biotechnologicznej firmy Seagen – poinformował w poniedziałek amerykański gigant farmaceutyczny.

Leki Seagen, programy rozwojowe i pionierska wiedza specjalistyczna w zakresie koniugatów przeciwciał i leków (ADC) silnie uzupełniają portfolio onkologiczne firmy Pfizer, czytamy w komunikacie firmy. Pfizer podkreśla, że transakcja wzmacnia jego pozycję jako wiodącego podmiotu w dziedzinie onkologii.

„Pfizer wykorzystuje swoje zasoby finansowe, aby przyspieszyć walkę z rakiem, główną przyczyną zgonów na całym świecie” — mówi Albert Bourla, dyrektor generalny firmy, cytowany w komunikacie prasowym. Bourla dodał, że onkologia nadal jest największym motorem wzrostu światowej medycyny, a przejęcie wzmocni pozycję firmy Pfizer w tej dziedzinie.

Na początku stycznia br. prezes Bourla określił najbliższe 18 miesięcy jako „najważniejsze w historii” dla kierowanej przez siebie firmy.

„Pfizer znajduje się pod ogromną presją, aby udowodnić, że może również przynosić dochody po pandemii koronawirusa” – komentuje transakcję belgijski dziennik finansowy „De Tijd”. Gazeta przypomina, że akcje firmy straciły od początku tego roku prawie jedną piątą wartości.

Andrzej Pawluszek 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułКурс гривні продовжує укріплюватися: аналітики назвали фактори зміцнення
Następny artykułTłuszcz: Koncert z okazji Dnia Kobiet