Zwycięstwo szczypiornistów Viretu CMC Zawiercie ani przez moment nie było zagrożone. Podopieczni Mariusza Szczygła szybko osiągnęli bezpieczną przewagę, którą utrzymali do końca meczu. Aż 12 bramek rzucił dziś Michał Bednarczyk.

Skuteczne rzucanie rozpoczął Artur Makaruk, a dwie bramki dołożył Michał Bednarczyk i po 6 minutach zawiercianie prowadzili już 3:0. 20. minuta to kolejna bramka Makaruka i rezultat 10:3 dla Viretu CMC.

Wynik 15:6 to już efekt trafienia Daniela Matyska w 28. minucie, chociaż gospodarzom udało się w końcówce nieco poprawić swój bramkowy dorobek.

Po zmianie stron kielczanie nie mieli argumentów, by poważnie zagrozić podopiecznym Mariusza Szczygła. Kolejne bramki Bednarczyka, Makaruka, Pawła Wójcika i Marcina Kurzawy sprawiły, że zawiercianie zapewnili sobie pierwszą wygraną w tym sezonie.

NLO SMS ZPRP Kielce – Viret CMC Zawiercie 22:28 (8:15)

Viret CMC: Pietruszka, Koła – Bednarczyk 12, Makaruk 6, Wójcik 4, Kurzawa 4, Zagała 1, Matysek 1, Burdziński, Merta, Mroczkowski, Pawlik, Bomba. Trener: Mariusz Szczygieł.