A A+ A++

Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Ziemi Myślenickiej czyli archiwalne rejon ziemi myślenickiej okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta. Wakacje w latach 60. Sułkowice.

Lata 60. ubiegłego wieku. Konstruktorzy przyczepki kempingowej C-1 powstałej w Metalowej Spółdzielni Pracy w Sułkowicach. Przyczepka C-1 ważyła 300 kg i miała wymiary 300 x 145 x 70 cm wraz z daszkiem. Natomiast po rozłożeniu miała powierzchnię 6,2 m.kw. Była ona przystosowana do ciągnięcia m.in. za samochodem Warszawa M-20 „Garbuska”. Nigdy jednak nie doszło do jej produkcji seryjnej.

Cena przyczepki około 17,8 tyś zł była zbyt wysoka. Wówczas przeciętne wynagrodzenie wynosiło 1560 zł. Na prezentowanej fotografii konstruktorzy tejże przyczepki. Siedzą od lewej: inż. Jan Dziadyk (ojciec Anny Dymnej), inż. Jan Kutyba oraz inż. Ryszard Kuciński. To bardzo zdolni konstruktorzy, którzy wprowadzali wiele nowości na rynek m.in. udaną produkcję wózków (przyczepek) motocyklowych popularnych w latach 60. Konsekwentnie do koncepcji przyjętej w „Kuźni” wózki te były dedykowane dla konkretnych modeli motocykli: K-2 dla Jawy 175, K-3 dla Jawy 250 i Panonii. Wózki z „Kuźni” były wyposażane w opończę z dermy osłaniającą wykrój gondoli, szyba w K-4 była składana. Zdjęcie nieznanego autora, do niniejszej publikacji udostępnił Władysław Bartosz z Sułkowic.

Zdjęcia nieznanego autora z archiwum kolekcjonerskiego Józefa Stanisława Błachuta.

Józef Błachut

Józef Błachut

Józef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz losów ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Perły Ziemi Myślenickiej 15/2020


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPsy w Rybniku: jeden szuka właściciela, drugi się zgubił
Następny artykułOpolskie lasy to perełki. Ludzie zaczynają je bardziej szanować