Piaseczno się nie zatrzymuje. W lidze okręgowej z kolei czarny tydzień dla klubów z naszego powiatu.

Jednym z cięższych starć dla klubu MKS Piaseczno w tej rundzie miało być starcie z Wilgą Garwolin, która, będąc w czołówce tabeli, niejednokrotnie udowadniała wysoki potencjał swojej drużyny. Do niespodzianki jednak nie doszło.

MKS tradycyjnie szybko wyszedł na prowadzenie, a autorem gola był wyborowy strzelec Szymon Wiejak. W 30. minucie napastnik Piaseczna zdobył swoją drugą bramkę. Dodajmy, że przy obu trafieniach asystował powracający po kontuzji Konrad Rudnicki. W drugiej połowie spotkanie dalej toczyło się pod dyktando MKS – najpierw Kamil Matulka zakręcił obrońcami rywali i wyłożył piłkę Rudnickiemu, który nie miał żadnych problemów z umieszczeniem jej w siatce, a następnie hat-tricka uzbierał Wiejak. W końcówce na 4:1 bramkę strzelił Grzegorz Piesio, ale nie dość, że nic to nie dało, to jeszcze MKS odpowiedział golem Mateusza Wysockiego. Mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Tylko 1 punkt w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Milanowi Milanówek wywalczyli piłkarze Orła Baniocha. W 25. minucie gracze trenera Bartosza Kobzy cieszyli się z bramki Piotra Bogackiego, ale radość nie trwała długo, ponieważ Milan wyrównał 5 minut później, kiedy gola strzelił Kamil Kudelski. W drugiej części gry Orzeł znów podniósł ciśnienie kibicom z Milanówka, gdy na 2:1 trafił Eryk Agnyziak. Prowadzenia nie udało się jednak utrzymać do końca, ponieważ wyrównanie dał Piotr Cybulski.

W 13. kolejce MKS zmierzy się na wyjeździe z KS Raszyn (sobota 12.00), a Orzeł podejmie u siebie Naprzód Skórzec (niedziela 11.00).

Porażki w „okręgówce”

W miniony weekend Laura Chylice przegrała po raz drugi w tym sezonie – na drodze chyliczan stanęli piłkarze MKS Polonii Warszawa. Przy stanie 1:0 dla warszawskiej ekipy na 1:1 strzelił Paweł Rybak, ale później padły dwa gole dla „Czarnych Koszul”. Kontakt udało się złapać dzięki bramce Jarosława Jamrozika, jednakże 8 minut później Polonia strzeliła na 4:2 i wynik nie uległ już zmianie. Obecnie obie ekipy mają tyle samo oczek na swoim koncie – liderem LKS Chlebnia, 3 punkty więcej.

Nie udało się wygrać także Koronie Góra Kalwaria (6. miejsce w tabeli). Podopieczni trenera Mariusza Szewczyka ponieśli porażkę 1:2 ze Zniczem II Pruszków na boisku rywala. Strzelcem honorowego gola w ostatnich minutach starcia był Mikołaj Nojek.

Na zwycięstwo dalej czeka Sparta Jazgarzew. W meczu z KS Teresin nikt nie dawał „Spartanom” większych szans. Goście pokonali drużynę ze stadionu w Wólce Kozodawskiej 4:0.

W weekend Laura zagra w Chylicach z Rysiem Laski (sobota 11.00), Korona zmierzy się w Górze Kalwarii z Chlebnią (sobota 15.00), a Sparta podejmie na wyjeździe KS Blizne (sobota 14.30).

Czytaj również: MUKS Piaseczno w II lidze