A A+ A++

Duchowni, jak co roku przed nadejściem Bożego Narodzenia i Nowego Roku, przygotowują się już do wizyt duszpasterskich potocznie nazywanych “kolędą”. Ostatnio zrobiło się głośno na temat jednej z krakowskich parafii, która poinformowała, że duchowni odwiedzą wyłącznie te rodziny, które same wcześniej zaproszą księży.

Okazuje się, że również w Krakowie parafie wychodzą naprzeciw zmieniającym się czasom i chętnie korzystają z najnowszych technologii. Świadczy o tym ulotka, którą w swojej skrzynce znalazł jeden z naszych czytelników.

Zobacz też: Dostała wytyczne w sprawie kolędy. “Widać, że idzie nowe”

Parafie coraz bardziej kreatywne. Korzystają z dobrodziejstw internetu

Czy czasy, gdy księża pukali od drzwi do drzwi, aby zapytać się, czy mieszkańcy przyjmą duchownego po kolędzie, mamy już za sobą? Tak przynajmniej sytuacja wygląda w przypadku Parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Krakowie. To wierni przejmą bowiem inicjatywę, a księża przyjdą do domów oraz mieszkań, których właściciele wcześniej wypełnią specjalny formularz lub zarejestrują się na stronie internetowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

“Zaproś Księdza do wspólnego spotkania w Twoim domu. Wypełnij tę ulotkę na odwrocie i zostaw ją w pudełku przy wyjściu z kościoła do 10 grudnia 2023 r. lub zgłoś się przez formularz dostępny na stronie parafii (…), lub wyślij maila (…)” – przeczytamy na jednej z ulotek, które pojawiły się w skrzynkach krakowskich parafian.

Czy takie rozwiązanie przyjmie się w Krakowie? A może w ślad za nimi pójdą również parafie zlokalizowane w innych częściach Polski?

Przypomnijmy, że we wcześniej opisanym przypadku oprócz podobnego formularza w skrzynkach pocztowych mieszkańców Krakowa znalazł się jeszcze list od proboszcza. Duchowny wyjaśnił w nim m.in. w jakim celu co roku odbywają się wizyty duszpasterskie. Wspomniał też kilka słów o składanej przez wiernych “kopercie”.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDariusz N., oskarżony o zabicie 19-letniego Dominika Koszowskiego, wpłacił 250 000 zł kaucji i chce wyjść z aresztu
Następny artykułKraśko z “Rolnika” nie jest sam? Pokazał zdjęcia z rolniczką