A A+ A++

Stanowicie „przykład multidyscyplinarności, wielokulturowości i dzielenia się różnymi wrażliwościami: wartości ważnych nie tylko dla książki, ale i dla lepszego świata” – mówił Franciszek, przyjmując dziś na audiencji członków Papieskiej Fundacji Centesimus Annus oraz Strategicznego Przymierza Katolickich Uczelni Badawczych. Papież zwrócił szczególną uwagę na sytuację kobiet poprzez trzy aspekty opiekowania się innymi: inkluzywność, szacunek oraz odpowiadanie na nowe wyzwania w nowy sposób.

Vatican News

Każdy z tych trzech elementów jest bardzo potrzebny w społeczeństwie. Każdy też wzrasta, gdy kobiety mają faktyczny udział w życiu publicznym. Ojciec Święty odniósł się tutaj do swoich osobistych doświadczeń.

Papież: kobiety mają codzienną, cichą siłę, która prowadzi społeczeństwo do przodu

„Kiedy w Buenos Aires jeździłem autobusem do północno-zachodniego sektora, gdzie było wiele parafii, autobus ten zawsze przejeżdżał obok więzienia i ustawiała się tam kolejka ludzi, którzy tego dnia szli odwiedzić więźniów: 90 proc. stanowiły kobiety, mamy, mamy nigdy nieopuszczające swoich dzieci! Mamy. I oto siła kobiety: cicha siła, ale codzienna siła. Nasza historia jest dosłownie usiana takimi kobietami, zarówno tymi znanymi, jak i tymi nieznanymi – ale nie dla Boga – które sprawiają, że rodziny, społeczeństwa i Kościół idą naprzód; czasami z problematycznymi, złośliwymi mężami… dziećmi… idą dalej – wskazywał Franciszek. – Zdajemy sobie z tego sprawę nawet tutaj, w Watykanie, gdzie kobiety, które «ciężko pracują», nawet w rolach o wielkiej odpowiedzialności, są teraz, dzięki Bogu, liczne.“

Fundacja Papieska Centesimus Annus oraz Strategiczne Przymierze Katolickich Uczelni Badawczych wypracowały ostatnio wspólnie książkę „Więcej kobiecego przywództwa dla lepszego świata: troska jako motor zmian w naszym wspólnym domu”. Pozycja, do której Papież napisał przedmowę, prezentuje wieloaspektowe studium nad rolą kobiet oraz konkretnymi problemami, z jakimi spotykają się one we współczesnym świecie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKobiety o tych imionach imponują i wzbudzają zazdrość – jesteś na liście?
Następny artykułStowarzyszenie „Wspólnota Bocheńska” organizuje pomoc dla Ukrainy. Przyłączysz się?