Palo Alto zapowiada, że dzięki nowej chmurze organizacje zyskają lokalny dostęp do najlepszych zabezpieczeń Zero Trust w Polsce, które odpowiadają na ich potrzeby w zakresie rezydencji danych.
Jeden z największyć światowych rozwiązań cyberbezpieczeństwa, spółka Palo Alto Networks uruchomiła wczoraj nowy oddział chmurowy w Polsce. Tym samym, jak zapewnia firma, jej klienci zyskają sprawny dostęp do oferowanych przez Palo Alto Networks najwyższej klasy rozwiązań w obszarze cyberbezpieczeństwa, a także możliwość zaspokojenia potrzeb dotyczących rezydencji danych.
„Specyfika zagrożeń w cyberprzestrzeni ulega nieustającym zmianom, przez co przedsiębiorstwa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej w coraz większym stopniu narażone są wyrafinowane i niespotykane wcześniej cyberataki. Skłania je to do poszukiwania najnowocześniejszych technologii zwiększających poziom ich cyberbezpieczeństwa i upraszczających ich infrastrukturę”, powiedział Helmut Reisinger, dyrektor generalny Palo Alto Networks na terenie regionu EMEA i Ameryki Łacińskiej. „Cieszymy się, że dzięki nowej chmurze w Polsce miejscowi klienci będą mogli korzystać z naszej niedoścignionej technologii bezpieczeństwa i zintegrowanych platform. Inwestycja ta jest wyrazem naszego zaangażowania w zapewnianie klientom na całym świecie lokalnego dostępu do bazujących na sztucznej inteligencji rozwiązań w sferze cyberbezpieczeństwa przy jednoczesnym wsparciu ich potrzeb związanych z lokalizacją danych”.
Dzięki nowej chmurze klienci zyskają na miejscu sprawny dostęp do następujących rozwiązań:
• Prisma® Access: Prisma Access to stworzone przez Prisma SASE rozwiązanie Security Service Edge (SSE), najbardziej kompleksowe rozwiązanie SASE w branży łączące bezpieczeństwo sieci, SD-WAN i narzędzie ADEM (Autonomous Digital Experience Management) w ramach jednej usługi w chmurze. Dzięki lokalnemu dostępowi do usługi w chmurze klienci w Polsce mogą zadbać o zabezpieczenia w modelu Zero Trust dla pracowników hybrydowych, które charakteryzują się najniższą latencją i najwyższą sprawnością w branży.
• Cortex XDR®: Cortex XDR to pierwsza w branży rozszerzona platforma wykrywania i reagowania na zagrożenia, która udaremniania wyrafinowane cyberataki poprzez integrację danych z urządzeń końcowych, sieci i chmury z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań w obszarze sztucznej inteligencji i analityki. Nowa infrastruktura chmurowa w Polsce pozwoli klientom realizować potrzeby związane z rezydencją danych poprzez lokalny dostęp do rejestrów i danych analitycznych.
• Cortex® XSIAM™: Palo Alto Network uruchomiła platformę automatyzacyjną dla współczesnych centrów bezpieczeństwa (SOC), która wykorzystuje moc inteligencji maszyn w celu radykalnego podwyższenia poziomu bezpieczeństwa i przekształcenia sposobu działania w tej sferze. Dzięki Cortex XSIAM klienci w Polsce mogą teraz przyspieszyć transformację centrów bezpieczeństwa z uwzględnieniem indywidualnych preferencji dotyczących lokalizacji danych.
• Advanced WildFire: klienci mogą skorzystać z największego w branży silnika przeciwdziałania złośliwemu oprogramowaniu, jednocześnie mając pewność, że pliki przekazane do analizy nie wychodzą poza Polskę, co eliminuje ewentualne problemy związane z poufnością danych. Z Advanced WildFire może korzystać platforma bezpieczeństwa sieci Palo Alto Networks Zero Trust Network Security Platform (tj. Prisma SASE, zapory sieciowe nowej generacji bazujące na uczeniu maszynowym czy oprogramowanie firewall z serii VM/CN), Cortex XDR – zapewniające bezpieczeństwo w rzeczywistości, w której każdy użytkownik może pracować w dowolnym miejscu bez ograniczeń – a także produkty zewnętrznych producentów poprzez API.
• Cortex Data Lake: umożliwia klientom gromadzenie, przekształcanie i integrowanie danych bezpieczeństwa przedsiębiorstwa w celu korzystania z rozwiązań Palo Alto Networks przy zachowaniu lokalnej rejestracji danych.
W rezultacie inwestycji w Polsce firma Palo Alto Networks upraszcza procesy zachowania zgodności z lokalną infrastrukturą chmurową bezpieczeństwa już w ponad 76 państwach na całym świecie.
Źródło: Palo Alto Networks
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS