A A+ A++

Zobacz wideo
Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

“Kołysząc się w rytm im tylko znanej melodii, dokładnie jak opisała to Tove Jansson, usiłują przy pomocy kawałka kory złapać nieco życiodajnej, burzowej energii elektrycznej” – czytamy w poście.

Autor wiadomości przekonuje, że “niezwykły świat baśni, mitów i legend naprawdę jest wokół nas, czasem trzeba się tylko schylić, wytężyć wzrok i nieco popuścić wodze fantazji”.

W rolę Hatifnatów wcielił się saprofit – próchnilec gałęzisty. Grzyb, który przez niedoświadczonych grzybiarzy bywa mylony z porostem. Jak czytamy na stronie Ekologia.pl, rozkłada pniaki drzew liściastych, rzadziej szpilkowych. Można go spotkać w Ameryce Północnej i Środkowej, Europie, Azji, Afryce Północnej, Australii oraz na wielu wyspach. W Polsce występuje dość często. Jest niejadalny.

“Jaskrawożółty dziwny twór” w polskich lasach. Potrafi się poruszać

“To taki rodzaj trollowatych zwierzątek”

Hatifnatowie zaś to postacie występujące w Muminkach. Są białe, osiągają niewielkie rozmiary, poruszają się, falując tułowiem na prawo i lewo. Ich ciała mają wypustki przypominające lekko zdeformowane dłonie.

W pierwszym utworze o Muminkach, “Małych trollach i dużej powodzi”, Mama Muminka opisała Hatifnatów następująco: To taki rodzaj trollowatych zwierzątek […]. Przeważnie są niewidoczni. Czasem siedzą pod podłogami u ludzi i kiedy wieczorem robi się cicho, słychać, jak tam drepczą i szurają. Ale najczęściej wędrują dookoła świata, nigdzie się nie zatrzymują i nic ich nie obchodzi. Nigdy się nie wie, czy Hatifnat jest wesoły czy zły, zmartwiony czy zdziwiony. Jestem przekonana, że nie mają w ogóle żadnych uczuć”.

'Palce diabła' czyli okratek australijski (zdjęcie ilustracyjne)Leśnicy chwalą się rzadkim znaleziskiem: Znaleźliście kiedyś takie czarcie jajo?

Internauci zachwyceni

Porównanie do bohaterów z bajki, przypadło internautom do gustu, którzy żywo komentują opublikowane znalezisko.

Muminki wciąż żywe,

Wiedziałam, że istnieją,

Las kryje wiele tajemnic, 

Pozdrowienia dla ludzi z wyobraźnią,

Żyjemy w baśni, czy baśń żyje w nas?

Źródło: Lasy Państwowe / Ekologia.pl / Wikipedia

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLaver Cup. Federer: Wspaniale jest być częścią tej grupy
Następny artykułKonferencja medyczna pt. Kompleksowe leczenie, rehabilitacja oraz edukacja – priorytety nowoczesnej opieki zdrowotnej